Розмальовка

Оператор комп’ютерного набору

Травень
21

 

Оператор комп'ютерного набору – це професія просто клас! 
Вона важлива для дорослих повсякчас. 
До нас, дорогий друже,  поспішай! 
Даремно часу ти  не витрачай. 
Якщо ти вирішив комп'ютер знати, 
Потрібно разом з нами працювати. 
Знання комп'ютера – це вищий клас 
Навчать тебе -  то щастя є для нас!!!
Оператор КН
Робота оператора ЕОМ або, як частіше говорять, оператора ПК безпосередньо пов'язана з введенням різних даних в комп'ютер. Це може бути як текстова, так і графічна інформація. Оператор ПК, використовуючи спеціальні програми, вносить до бази даних персонального комп'ютера будь-яку інформацію, сортує матеріали, проводить розрахунки, складає таблиці, зведені тощо.
Професія набула актуальності зовсім недавно. До появи комп'ютерів в ній не було необхідності. Тоді вся інформація зберігалася в папках, записувалася в зошитах, а складні обчислення проводилися вченими. Зараз ніхто вже не турбує знайомих професорів для розрахунку будь-яких формул - є комп'ютери та оператори ЕОМ. ...
Головна вимога до оператора ПК - володіння сліпим десятипальцевим методом набору, а також висока швидкість набору і обізнаність з основними комп'ютерними програмами. Під час роботи оператор постійно сидить перед монітором комп'ютера, тому неминучим є дуже велике навантаження на очі.
Працює в торговельних фірмах, на складах готової продукції, в друкарнях і видавництвах, пейджингових і телефонних компаніях.
Вимоги до індивідуальних рис спеціаліста: посидючість, акуратність, грамотність, відчуття ритму і хороша координація рухів кисті руки.
Перешкоджати успішній роботі будуть повільність та неуважність.
Медичні проти покази: діяльність протипоказана людям, які страждають хворобами очей, хребта (радикуліти), нервово-психічними захворюваннями.
Допускається освоєння професії і виконання роботи за наявності короткозорості малого і середнього ступеня.
Оператор ПК повинен знати:
• правила користування комп'ютерною технікою і системами зв'язку;
• технологію опрацювання даних, інструкції, програмне забезпечення;
• послідовність виконання операцій в комп'ютерних системах (мережах);
• діловодство;
• правила орфографії і пунктуації;
• технічні вимоги до магнітних дисків, паперу, витратних матеріалів для принтера;
• основи організації праці;
• основи законодавства про працю;
• правила захисту інформації.
Оператор ПК повинен уміти:
• виконувати операції з базами даних на комп'ютері (введення, опрацювання, накопичення, систематизація і виведення інформації) відповідно до затверджених процедур і інструкцій з використанням периферійного устаткування, систем передачі (прийняття) даних;
• готувати до роботи устаткування: магнітні диски, стрічки, картки, папір;
• працювати в текстовому редакторі з введенням тексту і його редагуванням;
оперувати з файлами, записувати текст на носій інформації (диск, дискету, флешку) або друкувати;
• виконувати інші операції технологічного процесу опрацювання інформації (приймати і контролювати вхідні дані, готувати, виводити і передавати вихідні тощо);
• керувати режимами роботи периферійного устаткування згідно з робочими завданнями (підготовка текстів і графічних документів, розрахунків таблиць, переліків, списків тощо);
• своєчасно застосовувати відповідні дії у випадках появи недоліків у роботі устаткування;
• доповідати відповідальному працівнику про виявлені відхилення від встановлених норм функціонування комп'ютерного устаткування;
• здійснювати передачу (прийняття) інформації по мережах відповідно до вимог програмного забезпечення;
• постійно вдосконалювати вміння і навики роботи з клавіатурою.

 

Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

Травень
21

 

Із напругою він ладить
Знає де проходить струм
Фази вміло визначає
І усім допомагає.
*************************
Зникло світло, що робити? 
По кімнаті як ходити? 
Мама каже, - Без істерик, 
Допоможе нам ЕЛЕКТРИК.
 

Електрик

Як відомо, будь-яке творіння рук людських потребує ретельного догляду та обслуговування. Недостатньо просто поставити серед степів електростанцію і забезпечити її необхідним обладнанням. Потрібно залучити до роботи фахівців-електромонтерів, які здійснюють поточний контроль дорогої техніки. Від якісного виконання поставлених перед ними завдань залежить безперебійна робота будь-якого підприємства. 

 

Отже електромонтер це той, хто здійснює розбирання, ремонт, монтаж та налагодження, технічне обслуговування промислового електрообладнання, електродвигунів, генераторів, кабельних і лінійних споруд, електронно-регулюючих приладів.
Перші слова, які сказав Бог, починаючи творити світ з «нічого», були: «Хай буде світло!» Як люблять говорити самі електромонтери, саме тому їх професія - найдавніша з усіх. Насправді історія розвитку цього технічного спрямування нараховує трохи більше 100 років. Але зате яким славним і стрімким було це розвиток!
Сьогодні про людину, «яка винайшла XX століття», згадують не часто. Але плоди праць Нікола Тесла, відомого завдяки своїм науково-революційним вкладом у вивчення властивостей електрики і магнетизму в кінці XIX - початку XX століть, живуть і до цього дня, даючи нам можливість насолоджуватися всіма благами прогресу. Патенти і теоретичні роботи Тесли сформували базис для сучасних пристроїв, що працюють на змінному струмі, багатофазних систем та електродвигуна, що дозволили зробити другий етап промислової революції.
Значимість електрики для сучасної людини переоцінити складно. Клацання вимикача став таким звичним і невід'ємним звуком, що уявити собі життя без цього «чарівного світу » просто неможливо. На сьогоднішній день електромонтери незамінні на різних підприємствах народного господарства. Затребувана їх майстерність і в побуті.

Водій

Травень
21

Водій

Рух - основна умова сучасної життя, проте не кожен громадянин нашої країни може дозволити собі особистий транспорт, і саме в такому випадку на допомогу приходить водій. Разом з цим, професія водія дуже актуальна в сфері доставки вантажів на різні дистанції.

Історично водії існували з моменту появи першого транспортного засобу. Кожна транспортна новинка викликала подив і навіть побоювання з боку мирних жителів які, в свою чергу, воліли віддавати управління та особисту безпеку в руки досвідченого водія який добре знав правила пересування на цих транспортних засобах.

Соціально працівник, керуючий легковими і вантажними автомобілями, був і до цих пір залишається затребуваним. Згідно з опитуваннями, в межах міста більшість людей вважають за краще користуватися автобусом, здійснюючи як мінімум щоденний шлях з дому на роботу.

В обов'язки водія входить не тільки безпосереднє управління автомобільним транспортом, а й контроль дотримання пасажирами основних правил проїзду, контроль безпеки під час посадки і висадки, комфорт пасажирів під час поїздки. При виникненні поломок або несправностей, саме водій відповідальний за усунення незручності. Більш того, досвідчений водій здатний в найкоротші терміни оцінити ситуацію руху на дорозі, визначитися з найкоротшим маршрутом, уникнувши прикрої втрати часу в міських пробках у години пік. Обов'язковим для водія також є вміння передбачити всі можливі перешкоди, прорахувати розвиток ситуації завчасно і в разі небезпеки уникнути зіткнення з іншими транспортними засобами.

Верстатник широкого профілю

Травень
21
Верстатнику милий зготов мені ключик
І сильні завіси, й замочок блискучий
Я буду раненько замок відмикати
Щоб ви не минали гостинної хати.
 

Бляхар

Травень
21

Буде дим іти гарненько,
Бо новий у нас димар.
Із металу нам зробив
Майстер справ своїх бляхар.

Бляхар

Підписатися на RSS - Розмальовка

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ