Як знайти першу роботу

     Перше місце роботи багато в чому визначає подальший розвиток вашої кар'єри. У народі кажуть: «Добрий початок – половина справи». Давши своїй кар'єрі гідний старт, ви збережете час і нерви, і зможете швидше накопичити досвід і знання, щоб стати справжнім професіоналом у своїй сфері.
      Ви отримали диплом і стоїте на порозі дорослого самостійного життя. Куди податися? Як знайти перше місце роботи?
      Щоб знайти перше місце роботи, яке дійсно дасть старт вашій кар'єрі, потрібно адекватно оцінити свої сили. Не кидайтеся на пошук роботи, як у вир з головою, але й не чекайте біля моря погоди . Подумайте: які ваші сильні і слабкі сторони? На які вміння та навички, особистісні та професійні якості найкраще зробити ставку при пошуку роботи?
     Потім подумайте, чого ви хочете від своєї подальшої кар'єри. Швидкий кар'єрний ріст? Нові знання та вміння, постійне самовдосконалення? Спокійна стабільна робота без форс-мажорів?
     Але врахуйте, що незалежно від ваших цілей перше місце роботи повинне дати вам можливість не тільки не розгубити ті знання, які ви отримали, але й придбати нові, отримати необхідний професійний досвід. Ознайомитися з практичною стороною професії вам допомогає  виробнича практика. Більше того, можливо, саме організація, де відбувалася практика, стане місцем першої роботи. У будь-якому разі відповідальний підхід до практики дасть можливість виявити свої професійні якості, отримати досвід і позитивні рекомендації, які у майбутньому допоможуть знайти роботу в іншому місці.
     Перше місце роботи потрібно шукати вдумливо і ретельно. Але не бійтеся робити помилки: невдалий досвід – це теж досвід, який допоможе в майбутньому не наступити вдруге на ті самі граблі. Якщо з першим місцем роботи не склалося – що ж, друге напевно буде більш вдалим.
      Не менш важливою передумовою пошуку роботи є наявність всіх необхідних документів: дипломи, грамоти, рекомендаційні листи. Важливим є правильне написання резюме, у якому вказуються професійні якості та навички. Не варто писати про відсутність досвіду роботи, адже проходження виробничої практики – чималий досвід, гідний того, щоб прикрасити резюме молодого фахівця і справити потрібне враження на потенційного роботодавця. Резюме – візитна картка шукача роботи, покликана зацікавити роботодавця. Тому дуже важливо скласти його грамотно.
     Якщо ваша кандитатура зацікавила роботодавця, вас запросять на співбесіду. Найважливіший етап співбесіди полягає у тому, щоб переконати роботодавця, що ви – саме та кандидатура, яку він шукає. Роботодавець має зрозуміти, що кандидат розуміє характер майбутньої роботи. Допоможе в цьому проведене перед співбесідою невелике розслідування та збір інформації про компанію, її продукцію і послуги, місце на регіональному ринку праці.
     Цілеспрямованість, бажання та ретельна підготовка обов’язково допоможуть знайти першу роботу, проявити свої професійні якості та рухатися кар’єрними сходами.

Бажаємо Вам успіху!

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ