Електрогазозварник, Бляхар

Професія 7212.1 Електрогазозварник

Кваліфікація 3 розряд. 
Кваліфікаційні вимоги.

Повинен знати: основи знань про будову і принцип дії електрозварювальних машин і апаратів для дугового зварювання змінного і постійного струму, які застосовує в роботі, способи і основні прийоми прихвачування, основи знань про технологію на техніку виконання ручного дугового зварювання в нижньому і вертикальному положенні зварного шва, будову балонів, кольори і правила поводження з ними, основи знань про зварювання в захисному газі і правила забезпечення захисту швів під час зварювання, типи та позначення зварних швів на кресленнях, основні властивості електродів, які застосовує, та металу і сплавів, що зварює, призначення і умови застосування контрольно – вимірювальних приладів, які застосовує, причини виникнення дефектів під час зварювання і способи їх запобігання, будову пальників для зварювання електродом, який не плавиться, в захисному газі.

Повинен вміти: прихвачувати деталі, вироби і конструкції у всіх просторових положеннях зварного шва. Виконувати ручне дугове зварювання простих деталей в нижньому і вертикальному положенні зварного шва, наплавляти прості, невідповідальні деталі. Готувати вироби і вузли під зварювання і зачищати шви після зварювання. Забезпечувати захист шва при зварюванні в захисному газі. Нагрівати вироби і деталі перед зварюванням. Читати прості креслення.

Загально професійні вимоги.
Поряд з роботами, що внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційних характеристик професій, всі робітники повинні :
а) раціонально та ефективно організувати працю на робочому місці,
б) додержуватись норм технологічного процесу,
в) не допускати браку в роботі,
г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт,д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ ( пожежі, аварії, повені тощо.)
е) знати інформаційні технології.

Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно – технічної освіти.
Повна або базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

Сфера професійного використання випускника 
Оброблення металу. Зварювальні роботи. Виробництво машин та устаткування.

Спеціальні вимоги.

Вік: по закінченню терміну навчання – не менше 18 років,
Стать: чоловіча,
Медичні обмеження.


Професія: 7213.2. Бляхар

Кваліфікація:  3 розряд
Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати: Принцип роботи привідних верстатів та ножиць, які обслуговує. Призначення та правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювального інструменту. Заходи прямолінійного та криволінійного різання металів та сплавів. Способи паяння м’якими   та твердими припоями простих деталей та вузлів. найменування, маркування металів та сплавів, які обробляє. Заходи виконання простих бляхарських робіт. Розмічальні позначення.

Повинен уміти: Виготовляти прості  вироби з листових металів та пресованих профілів за кресленнями, шаблонами та взірцями. Виконувати прямолінійне ручне різання листового металу та ріже фасонні заготовки всіх розмірів за шаблонами та розміткою. Виконувати криволінійне різання простих деталей з дахової та тонколистової сталі на привідних верстатах. Згинати прямолінійні фальці. Правити малогабаритні деталі й вироби та невідповідальні великі деталі й вироби. Відпалювати листовий матеріал за кондукторами та розміткою. Свердлити отвори за кондуктором і розміткою. Відрубувати, обпилювати та обчищувати  деталі. Паяти прості вироби та деталі. Установлювати та обладнувати нескладні кожухи та захисні огорожі. Виконувати складні та особливо складні бляхарські роботи під керівництвом бляхаря вищої кваліфікації.

Загальнопрофесійні  вимоги
Повинен:
а)    раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
б)    додержуватись норм технологічного процесу;
в)     не допускати браку в роботі;
г)     знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д)    використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
е)     знати інформаційні технології.

Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти
Повна загальна середня освіта по закінченні навчання. Без вимог до стажу роботи.

Сфера професійного використання випускника
Монтаж крокв і настилів покрівель та гідроізоляційні роботи.

 Специфічні вимоги
Вік: по закінченню навчання – не менше 17 років
Стать: чоловіча.
Медичні обмеження.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ