Електрогазозварник, Водій автотранспортних засобів категорії «С»

Професія 7212.1 Електрогазозварник

Кваліфікація 2 розряд. 
Кваліфікаційні вимоги.

Повинен знати: основи знань про будову і принцип дії електрозварювальних машин і апаратів для дугового зварювання змінного і постійного струму, які застосовує в роботі, способи і основні прийоми прихвачування, основи знань про технологію на техніку виконання ручного дугового зварювання в нижньому і вертикальному положенні зварного шва, будову балонів, кольори і правила поводження з ними, основи знань про зварювання в захисному газі і правила забезпечення захисту швів під час зварювання, типи та позначення зварних швів на кресленнях, основні властивості електродів, які застосовує, та металу і сплавів, що зварює, призначення і умови застосування контрольно – вимірювальних приладів, які застосовує, причини виникнення дефектів під час зварювання і способи їх запобігання, будову пальників для зварювання електродом, який не плавиться, в захисному газі.

Повинен вміти: прихвачувати деталі, вироби і конструкції у всіх просторових положеннях зварного шва. Виконувати ручне дугове зварювання простих деталей в нижньому і вертикальному положенні зварного шва, наплавляти прості, невідповідальні деталі. Готувати вироби і вузли під зварювання і зачищати шви після зварювання. Забезпечувати захист шва при зварюванні в захисному газі. Нагрівати вироби і деталі перед зварюванням. Читати прості креслення.

Загально професійні вимоги.
Поряд з роботами, що внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційних характеристик професій, всі робітники повинні :
а) раціонально та ефективно організувати працю на робочому місці,
б) додержуватись норм технологічного процесу,
в) не допускати браку в роботі,
г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт,
д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ ( пожежі, аварії, повені тощо.)
е) знати інформаційні технології.

Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно – технічної освіти.
Повна або базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

Сфера професійного використання випускника 
Оброблення металу. Зварювальні роботи. Виробництво машин та устаткування.
Спеціальні вимоги.
Вік: по закінченню терміну навчання – не менше 18 років,
Стать: чоловіча,
Медичні обмеження.

 

 

 


Професія8322.2 Водій автотранспортних засобів категорії „С”

Спеціалізація:
водіння автотранспортних засобів категорії „С” (автомобілів, які призначені для перевезення вантажів і дозволена максимальна маса яких  перевищує 3500 кг (7700 фунтів)

Кваліфікація: категорія  „С”
Кваліфікаційні вимоги

Повинен знати:
Законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; Правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (в т.ч.  небезпечних, великовагових, негабаритних), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначення, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії С та правила їх технічної експлуатації; будову, правила експлуатації і технічного обслуговування причепів; основи керування автотранспортними засобами; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх попередження; характер впливу природних умов (дощ, туман, ожеледиця та інше) на безпеку руху; несправності, що виникають в процесі експлуатації автотранспортних засобів, способи їх виявлення і усунення; порядок проведення технічного обслуговування; правила безпечного ведення робіт, протипожежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування автотранспортного засобу та при роботі на лінії; особливості користування експлуатаційними матеріалами (паливо, мастила, електроліт та інше); правила зберігання автотранспортних засобів на відкритій стоянці і в гаражі; правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод; правові основи і відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації автотранспортного засобу, завдання матеріальної шкоди та шкоди навколишньому середовищу.

Повинен уміти:
Керувати  автомобільними транспортними засобами, які відносяться до категорії С за різних дорожніх умов. Виконувати вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу. Забезпечувати належний технічний стан автотранспортного засобу. Керувати спеціальним обладнанням, яке встановлене на цих автотранспортних засобах. Буксирувати автопричіп дозволеною максимальною масою до 750 кг. Перевіряти технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечувати справність обладнання автотранспортного засобу відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконувати роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Подавати автотранспортний засіб для навантаження та розвантаження. Контролювати правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів ( у тому числі – небезпечних, великовагових, негабаритних) у кузові. Усувати технічні несправності, які виникають під час роботи  на лінії і не потребують розбирання головних механізмів. Виконувати регулювальні роботи. Заправляти автотранспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформлювати дорожню документацію. Надавати першу медичну допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортної пригоди.

 Загально-професійні вимоги
Повинен:
раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці
додержуватись норм технологічного процесу;
не допускати браку в роботі
знати і  виконувати вимоги нормативних актів по охороні праці і навколишнього середовища;
додержуватись норм і  методів і прийомів безпечного ведення робіт;
використовувати у разі необхідності засоби попередження і усунення  природних і непередбачуваних  негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо) 
Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які  навчатимуться  в системі професійно-технічної освіти
Попередні освітньо-кваліфікаційні рівні:
На категорію «С» - повна загальна середня освіта (по закінченню напвчання). Без вимог до стажу роботи.
Сфера професійного використання випускника
вантажні автомобільні перевезення
Специфічні вимоги
- вік після закінчення терміну навчання – більше 17 років, з  віковим обмеженням на право використання посвідчення водія;
-стать: жіноча, чоловіча;
- медичні обмеження

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ