Електрогазозварник, Водій автотранспортних засобів категорії «С»

Кваліфікаційні вимоги з професії "Електрогазозварник" 

 

Повинен знати: будову електрозварювальних машин, вимоги до зварного шва та поверхонь після кисневого різання (стругання); вимоги до покриття  електродів та його значення; основні види контролю зварних швів; способи підбирання марок електродів; причини виникнення внутрішніх напруг і деформацій в зварюваному металі та заходи з їх запобігання.

Повинен уміти: виконувати ручне дугове зварювання середньої складності деталей, вузлів і конструкцій з вуглецевих сталей, і простих деталей з конструкційних сталей, кольорових металів і сплавів у всіх просторових положеннях зварного шва, крім стельового. Виконувати ручне дугове, кисневе різання, стругання деталей середньої складності з маловуглецевих, легованих, спеціальних сталей, чавуну і кольорових металів в різних положеннях. Наплавляти спрацьовані прості інструменти і деталі з вуглецевих та  конструкційних сталей.

Загальнопрофесійні вимоги.

 Поряд з роботами, що внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційних характеристик професій, усі робітники повинні:

а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;

 б) додержуватись норм технологічного процесу;

 в) не допускати браку в роботі;

г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

е) знати інформаційні технології. 5. Вимоги до освітньо-клаліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно- технічної освіти

   Спеціальні вимоги: вік: по закінченні терміну навчання – не менше 18 років, стать: чоловіча, медичні обмеження. 

 
 
 
 
 
Кваліфікаційні вимоги з професії "Водій автотранспортних зас обів категорії "С1"
 
Повинен знати

Законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; Правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (в т.ч.  небезпечних, великовагових, негабаритних), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначення, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії С та правила їх технічної експлуатації; будову, правила експлуатації і технічного обслуговування причепів; основи керування автотранспортними засобами; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх попередження; характер впливу природних умов (дощ, туман, ожеледиця та інше) на безпеку руху; несправності, що виникають в процесі експлуатації автотранспортних засобів, способи їх виявлення і усунення; порядок проведення технічного обслуговування; правила безпечного ведення робіт, протипожежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування автотранспортного засобу та при роботі на лінії; особливості користування експлуатаційними матеріалами (паливо, мастила, електроліт та інше); правила зберігання автотранспортних засобів на відкритій стоянці і в гаражі; правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод; правові основи і відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації автотранспортного засобу, завдання матеріальної шкоди та шкоди навколишньому середовищу.

Повинен уміти:
Керувати  автомобільними транспортними засобами, які відносяться до категорії С за різних дорожніх умов. Виконувати вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу. Забезпечувати належний технічний стан автотранспортного засобу. Керувати спеціальним обладнанням, яке встановлене на цих автотранспортних засобах. Буксирувати автопричіп дозволеною максимальною масою до 750 кг. Перевіряти технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечувати справність обладнання автотранспортного засобу відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконувати роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Подавати автотранспортний засіб для навантаження та розвантаження. Контролювати правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів ( у тому числі – небезпечних, великовагових, негабаритних) у кузові. Усувати технічні несправності, які виникають під час роботи  на лінії і не потребують розбирання головних механізмів. Виконувати регулювальні роботи. Заправляти автотранспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформлювати дорожню документацію. Надавати першу медичну допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортної пригоди.

 Загально-професійні вимоги
Повинен:
раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці
додержуватись норм технологічного процесу;
не допускати браку в роботі
знати і  виконувати вимоги нормативних актів по охороні праці і навколишнього середовища;
додержуватись норм і  методів і прийомів безпечного ведення робіт;
використовувати у разі необхідності засоби попередження і усунення  природних і непередбачуваних  негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо) 
Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які  навчатимуться  в системі професійно-технічної освіти
Попередні освітньо-кваліфікаційні рівні:
На категорію «С» - повна загальна середня освіта (по закінченню напвчання). Без вимог до стажу роботи.
Сфера професійного використання випускника
вантажні автомобільні перевезення
Специфічні вимоги
- вік після закінчення терміну навчання – більше 17 років, з  віковим обмеженням на право використання посвідчення водія;
-стать: жіноча, чоловіча;
- медичні обмеження

Завантажити: 

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ