Звукорежисер

звукорежисерКороткий опис: Звукорежисер - це фахівець, який за допомогою технічних звукових засобів здійснює запис, відтворення, обробку, і з’єднання різних звукових доріжок. Це творча професія, адже звукорежисер завжди створює художній звуковий образ, формує драматургію і концепцію звуку, а також створює нові звуки і займається їх обробкою.

Історія професії: Професія звукорежисера виникла з появою перших технічних засобів для запису і відтворення звуку і розвитком кінематографії. Протягом минулого століття і звукова техніка, і кіно стрімко еволюціонували, тому професія звукорежисера все більше ускладнювалася і спеціалізувалася.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Сучасна людина не мислить свого життя без музики. Кіно, радіо, телебачення, шоу-програми, завжди привертають нашу увагу вони оформлені за допомогою якісного, продуманого звукового супроводу. Діяльність людини, яка за нього відповідає, залишається за кадром, але, тим не менш, саме він забезпечує цей супровід, доставляючи нам масу позитивних вражень та емоцій.

Масовість і унікальність професії: Професія звукорежисера затребувана, перш за все, у створенні музики, кінематографі, а також на телебаченні та радіо, в театрі, проведенні концертів. Звукорежисер також бере участь в обробці або реставрації музики, займається звуковим оформленням веб-сайтів. Найбільш затребувані звукорежисери у великих містах, де існують розвинуті сфери кіно, телебачення і шоу-індустрії. У регіонах місць для працевлаштування звукорежисером небагато, однак настільки ж невелика і конкуренція між фахівцями, тому шанси на працевлаштування теж досить істотні. В залежності від місця роботи заробіток звукорежисера може бути як зовсім незначним, так і вельми гідним.

Ризики професії: Для того щоб стати хорошим звукорежисером, необхідно володіти як творчими, так і технічними аспектами професії. Звукорежисеру необхідно мати знання в області фізики, акустики, звукового технічного обладнання, що суміщаються з музичною освітою і відмінним музичним слухом. Робота звукорежисера вимагає великих творчих навичок, адже створення унікального звукового середовища - надзвичайно складний художній процес. В більшості випадків робота звукорежисера пов'язана з діяльність великого числа людей суміжних професій, тому йому необхідні такі якості як комунікабельність, вміння працювати в команді і підпорядковувати свої творчі ідеї до режисерського задуму.

Де отримати професію: Навчитися майстерності звукорежисури можна на спеціальних курсах, які проводяться у великих звукозаписних, телевізійних, радіо-і кіностудіях. У багатьох музичних, гуманітарних і технічних вищих навчальних закладах сьогодні існує спеціальність «Звукорежисура кіно і телебачення».

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ