Зубний технік

Зубний технікКороткий опис: Зубний технік - це фахівець, який займається виготовлення зубних протезів, що має середню медичну освіту. У завдання зубного техніка входить виготовлення зубних протезів та імплантатів, а не лікування зубів.

Історія професії: Ще не так давно, кілька десятиліть тому, лікування зубів було пов'язане з неприємними відчуттями і емоціями, а найпоширенішим способом вирішення проблем було видалення хворого зуба. Але за останні роки розвиток стоматологічної техніки, матеріалів і способів протезування зубів йшло настільки швидкими темпами, що зараз людина, не вдаючись до радикальних заходів, може знову мати здорові зуби і красиву посмішку.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Зовнішність - це наша візитна картка. Від того, як виглядає людина, часто залежить його успіх в суспільстві. Бездоганний зовнішній вигляд підвищує самооцінку, робить людину життєрадісним, наповнює позитивними емоціями. Одна зі складових бездоганної зовнішності - білосніжна усмішка, яка робить посмішку неймовірно привабливою. Ось чому кожна людина прагне до того, щоб його зуби завжди були в порядку. Робота зубного техніка, полягає у відновленні краси посмішки, зараз є однією з найбільш затребуваних і високооплачуваних у стоматології.

Масовість і унікальність професії: Діяльність зубного техніка здійснюється в тісній співпраці з лікарем, стоматологом-ортопедом. В обов'язки останнього входить зняття зліпків із зубів пацієнта і установка протезів або імплантатів, підбір кольору і форми, вибір відповідного матеріалу. Зубний технік реалізує ідеї з протезування зубів спільно з лікарем і пацієнтом. Саме якість його роботи на дві третини визначає успіх протезування.

Ризики професії: Для успішної роботи зубним технікам необхідний не тільки великий досвід виготовлення зубних протезів з використанням різноманітних сучасних матеріалів, а ще вміння досягати взаєморозуміння і йти на компроміси зі старшим за статусом колегою - лікарем-ортопедом для досягнення найкращого результату. Необхідно врахувати, що в разі невдалого протезування і необхідності переробки протеза або імплантату всі витрати зубний технік бере на себе. Тому робота по їх виготовленню вимагає великої уважності, виконання побажань клієнта і рекомендацій лікаря, вміння швидко орієнтуватися і приймати правильні рішення. Важлива також пунктуальність в роботі, тому що своєчасна установка протеза може бути надзвичайно важлива для пацієнта.

Де отримати професію: Зубний технік - фахівець з середньою спеціальною освітою, отримати яку можна в медичних училищах і коледжах, а також спеціальних навчальних центрах.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ