Журналіст

ЖурналістКороткий опис: Журналіст - це людина яка вміє писати. Мова не йде про рецепти в кулінарній книзі чи привітання в новорічній листівці для родичів. Мова йде про дослідника подій, що відбувається в світі. Журналіст може грамотно викласти в письмовому вигляді події які відбулися чи можуть відбутися. Той, хто зберігає свої чудові записи в столі і гордо називає себе майстром пера, не є журналістом. Представники цієї професії готують інформацію - статті, фотозвіти, новини для засобів масової інформації, інтернет-видань, телеканалів, радіо.

Історія професії: Кілька століть тому не було ні радіо, ні телебачення, ні інших чудес техніки. Не дивлячись на це, керівників держав хвилювало питання політичної пропаганди (процес іменований зараз не інакше як PR). Про державні реформах необхідно було попереджати народ, а також подавати їм інформацію у вигідному для влади світлі. Так і з'явилося перші друковані газета. Саме ці газети поклала початок розвитку журналістики. Вчені, літератори бралися за перо і випускали приватні газети. Вважалося, що преса висловлює громадську думку, факти, з якими не посперечаєшся.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Так історично склалося, що журналіст - це соціально значуща професія. Людина отримує інформацію з відкритих джерел. За її надходження, достовірність несе відповідальність журналіст. Не одна тисяча людей буде читати аналітичний висновок по якомусь предмету дослідження, а після робити певні вчинки в житті, виходячи з цієї інформації - розвивати бізнес, планувати сім'ю, віддавати перевагу комусь на політичній арені. Журналіст - це посередник між тим, що відбувається і читачами.

Масовість і унікальність професії: Враховуючи високу відповідальність за сказані й написані слова, вимоги, відповідно, теж високі до представників цієї професії. Це людина грамотна, з творчим мисленням, величезним словниковим запасом, вміє збирати, аналізувати необхідну інформацію, а також виділяти в довгому монолозі співрозмовника (якщо це інтерв'ю, наприклад) фрази, які містять важливу інформацію, а найголовніше, вона повинні вміти викликати довіру.

Ризики професії: У професії журналіст є як плюси, так і мінуси. Позитивними моментами є гонорари, творча реалізація, можливість познайомиться з різними цікавими особистостями. Можна зіткнутися і з неприємностями. Іноді доведеться працювати в гарячих точках, що є небезпечно для життя.

Де отримати професію: Кожній професії треба вчитися. Журналіст - незвичайна робота, де багато що залежить від задатків. Отримати спеціальність можна в  університеті на факультеті журналістики, також можна отримати на тренінгах, курсах, або просто брати приклад з відомих журналістів  - кожен вибирає свій шлях. Головне, щоб він привів до мети.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ