Вихователь

ВиховательКороткий опис: Вихователь - це звучить гордо, проте згідно зі світовими дослідженнями робота з дітьми є однією з найбільш складних і відповідальних занять. Причина цього криється в крихкості і ранимості дитячої психіки, формування якої частково лягає на плечі його вихователя.

Історія професії: Історія професії вихователя зародилася в Древній Греції, проте в ті часи вихованням дитини займався раб, який відводив його в школу та відносив всі необхідні речі для його навчання. В інший час раб стежив за розвитком дитини, оберігав від небезпек і мимоволі формував вчинки дитини та її поведінку в цілому. Деякий час по тому справи раба продовжував домашній вихователь, а згодом після популяризації громадської освіти з'явилася професія вихователь.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Життєва позиція людини, її характер, моральні принципи і погляди закладаються в дитинстві, і саме тому висока компетентність, бездоганна освіченість і всебічний розвиток особистості самого вихователя, який супроводжує дитину в його ранні роки, набуває особливу соціальну значущість. Вся робота вихователя з дитиною орієнтована на формування не лише нової особистості, а й нового громадянина тієї чи іншої держави. В умовах дошкільної освіти виховується ставлення дитини до праці, до суспільства і до самого себе, закладаючи міцний фундамент для його подальшого розвитку.

Масовість і унікальність професії: Працюючи з дітьми, вихователь займається безпосередньою організацією їх життя в умовах певної дошкільної установи, виконуючи всі передбачені заходи. Для успішної роботи необхідно добре розбиратися у віковій психології дітей, педагогіці, бути знайомим з основними принципами організації дошкільного та молодшого шкільного виховання. Серед особистісних якостей, найбільш розвиненими повинні бути уважність, терплячість, спостережливість, кмітливість і, звичайно ж, любов до дітей.

Ризики професії: Позитивні сторони професії безпосередньо полягають в спілкуванні з дітьми. Професія вихователя прекрасно підходить жінкам, що яскраво відображає статистика, однак прикрим залишається брак чоловічого виховання до дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, причина криється в невисокій заробітній платі.

Де отримати професію: Здобути освіту за спеціальністю вихователь можливо в педагогічних училищах, а також педагогічних чи гуманітарних інститутах.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ