Водій

Водій

Рух - основна умова сучасної життя, проте не кожен громадянин нашої країни може дозволити собі особистий транспорт, і саме в такому випадку на допомогу приходить водій. Разом з цим, професія водія дуже актуальна в сфері доставки вантажів на різні дистанції.

Історично водії існували з моменту появи першого транспортного засобу. Кожна транспортна новинка викликала подив і навіть побоювання з боку мирних жителів які, в свою чергу, воліли віддавати управління та особисту безпеку в руки досвідченого водія який добре знав правила пересування на цих транспортних засобах.

Соціально працівник, керуючий легковими і вантажними автомобілями, був і до цих пір залишається затребуваним. Згідно з опитуваннями, в межах міста більшість людей вважають за краще користуватися автобусом, здійснюючи як мінімум щоденний шлях з дому на роботу.

В обов'язки водія входить не тільки безпосереднє управління автомобільним транспортом, а й контроль дотримання пасажирами основних правил проїзду, контроль безпеки під час посадки і висадки, комфорт пасажирів під час поїздки. При виникненні поломок або несправностей, саме водій відповідальний за усунення незручності. Більш того, досвідчений водій здатний в найкоротші терміни оцінити ситуацію руху на дорозі, визначитися з найкоротшим маршрутом, уникнувши прикрої втрати часу в міських пробках у години пік. Обов'язковим для водія також є вміння передбачити всі можливі перешкоди, прорахувати розвиток ситуації завчасно і в разі небезпеки уникнути зіткнення з іншими транспортними засобами.

При всій простоті й невигадливості професії водія, існують чіткі вимоги до такого працівника, особливо з точки зору його фізичної підготовки, стану здоров'я та рівня відповідальності. Разом з цим, якщо передбачені далекі перевезення, то такі якості, як пильність і витривалість стають першорядними, оскільки однією з небезпек може стати аварія внаслідок того, що водій заснув за кермом. В цілому, згідно автотранспортної ліцензії до роботи допускаються тільки водії з правами категорії «В» з досвідом водіння не менше трьох років.

Ознайомитися з професією можна в різних професійних техучіліщах, автошколах, після чого освіту можна продовжити в технікумах, а також навчаючись за спеціальністю автотранспорту у вищих навчальних закладах.

 

Розмальовка:

 

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ