Візажист

ВізажистКороткий опис: У XXI столітті талант до малювання проявляється не тільки на полотні. Така професія як візажист - художник на обличчі і тілі - це одна з неординарних можливостей висловити талант до мистецтва. У перекладі з французької візажист - це «людина, яка працює з обличчям», «естетист», тобто фахівець з догляду за шкірою обличчя та нанесення макіяжу. Професія має кілька різновидів, як наприклад, візажист-косметолог або стиліст-візажист.

Історія професії: У ретроспективі розвитку професія візажиста, в процесі свого становлення, зазнавала багатьох змін, пов'язаних з появами нових течій в індустрії моди, косметики та парфумерії. Популярність і остаточний вигляд професія набула порівняно недавно - протягом двох століть, до цього часу послугами професійних візажистів могли користуватися тільки представники знаті.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Робота візажиста затребувана в різноманітних видах діяльності: всі відомі люди, від кінозірок до політиків щодня вдаються до послуг професійних стилістів-візажистів для створення найбільш привабливого іміджу.

Масовість і унікальність професії: Перш ніж претендувати на своє місце у світі візажу, варто присвятити деякий час на створення власного зовнішнього вигляду. Недостатньо мати блискучі знання законів поєднуваності відтінків, створення ідеальної композиції і найтонших особливостей різних видів шкіри. Разом з цим потрібно бути зразком стилю і витонченості. Продуманий і коректно створений образ самого візажиста викличе захоплення і інтерес потенційних клієнтів, тоді як оригінальна манера поведінки і вміння розташовувати до себе людей доповнить теоретичні знання та практичні навички створення складних малюнків на поверхні шкіри.

Ризики професії: Основною небезпекою професії є зовсім не відсутність замовлень або навпаки надмірна завантаженість, пастка під назвою «суб'єктивна думка» підстерігає кожного початківця фахівця з макіяжу. Психологічна проникливість приходить з досвідом, тому на початкових порах варто утримуватися від особистих коментарів щодо зовнішності клієнта. Колючі, але часто правдиві коментарі з приводу пропорційної дисгармонії обличчя краще залишити при собі і, уважно вислухавши клієнта тактовно викласти можливі варіанти нанесення макіяжу з урахуванням його особистих побажань. Завдання візажиста не просто створити новий образ, але підкреслити найпривабливіші риси обличчя його клієнта, що залишалися в тіні навіть для нього самого.

Де отримати професію: Навчитися мистецтву візажу в даний час не становить проблем. Вашій увазі представлений широкий спектр різноманітних шкіл, навчальних центрів, студій іміджу, макіяжу та стилістики.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ