Ветеренар

ВетеринарКороткий опис: Основна спрямованість професії ветеринар - лікування тварин, проте разом з цим в сферу діяльності входить і боротьба з антропозоонозами - захворюваннями тварин, що межують з людськими недугами. У сільському господарстві фахівець такого профілю запобігає порушенням в застосуванні різних хімічних речовин, які, потрапляючи в їжу тварин, можуть накопичуватися і в кінцевому підсумку стати джерелом забруднення продуктів харчування. Також безпосередньо ветеринар здійснює санітарний контроль м'яса, молока та інших тваринних продуктів.

Історія професії: Професія ветеринара має дуже довгу історію. На перших етапах увага до здоров'я тварин лежала в руках селян, проте з часом гуманність, об'єднавшись з медициною, вилилася в нову, досить популярну в усьому світі, матеріально прибуткову та актуальну професію ветеринара.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Професія ветеринар завжди залишається затребуваною. Незважаючи на повну індустріалізацію, сільське господарство до цих пір займає міцні позиції в сфері промислової діяльності людини, що вимагає наявності кваліфікованого фахівця, здатного за короткі терміни вилікувати захворювання худоби. Ветеринари також стежать за дотриманням правил зоологічної гігієни при роботі з тваринами, і є санітарними експертами харчових продуктів тваринного походження. У разі невідповідності нормам, ветеринар має право заборонити надходження у продаж неякісної продукції або провести її конфіскацію.

Масовість і унікальність професії: Справжній ветеринар повинен досконально ознайомитися з ветеринарним статутом, а також бути хорошим фахівців у сфері мікробіології та виробництві тваринницької продукції. Для проведення якісної санітарної експертизи кожен ветеринар повинен бути знайомий з її методикою.

Ризики професії: Недоліки професії ветеринара в основному виражені ненормованим робочим днем і нерівномірною завантаженістю, особливо під час міжсезоння. Практикуються також приватні відрядження різної тривалості. Поряд з цим негативною стороною також є безпосередній контакт з хворими тваринами.

Де отримати професію: Освіту за фахом лікар-ветеринар можна отримати на біологічному факультеті у вищих медичних навчальних закладах, ветеринарних академіях або в інститутах сільського господарства.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ