Ведучий

ВедучийКороткий опис: Професія ведучого - блакитна, яскрава мрія, завжди привертала амбітних молодих людей своїми перспективами. Однак на ділі популярність і статус ведучого ґрунтується на наполегливій праці, старанності і досвіді. Дивлячись телебачення, глядач часто шукає в телеведучому спокій і стабільність, слухаючи радіо - умиротворення і гарний настрій. Майстерність ведучого полягає в умінні піднести певну інформацію з потрібним психологічним станом.

Історія професії: Розвиток професії почався в 30-і роки XX століття і протікав паралельно з сферами її застосування. На сьогоднішній момент прийнято виділяти 7 образів ведучого: репортер, модератор, інтерв'юер, оглядач, коментатор, шоумен і ведучий новин.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Основне призначення ведучого полягає в оптимальному представленні заздалегідь підготовленого матеріалу програми, навіть у випадках її трансляції в прямому ефірі. За статистикою державні чи світові новини стають відомими широкому загалу саме завдяки радіо чи телебаченню, тому ведучий представляє собою так зване «обличчя» чергової новини, а його манери і голос - її емоційне забарвлення. В такому разі дотримання етичних норм і тактовності стає визначальним соціальним фактором популярності професії.

Масовість і унікальність професії: З розвитком телебачення, попит на талановитих ведучих зростає з кожним днем. Крім хороших фізичних даних важливим критерієм відбору є наявність освіти, винахідливість, знання і розуміння мотивацій людських вчинків, терпіння. Візитною карткою багатьох ведучих стає їх хороше почуття гумору, уява й ентузіазм.

Ризики професії: Одним з недоліків професії ведучого є жорсткий графік роботи, особливо у разі попереднього запису декількох програм. Ще одним фактором є безпосередньо вік претендента на роль ведучого. Найбільшим попитом користуються люди середнього віку, в той час як молодим спеціалістам та більш старшому поколінню доводиться посилено боротися за право працювати в сфері ЗМІ.

Де отримати професію: Освіта за даною професією надається в вузах на таких спеціальностях, як журналістика та телерадіожурналістика. Для безпосереднього навчання професії підійдуть гуманітарні університети, а також державні або спеціалізовані інститути телебачення і радіомовлення.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ