Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування

В трубах дірочки латає,
В них несправність виправляє.
Труб і кранів чудо-технік
Добрий дядечко сантехнік.

******************************

Бойлер, опалення та унітаз
Кран замінити несправний на новий
Ще й умивальник, колонку чи газ –
Все вам сантехнік змонтує, встановить.

 
Сучасне будівництво, обслуговування житлових і виробничих будівель неможливо без сантехніка. Холодне і гаряче водопостачання, каналізація, центральне опалення - всі ці комунікації та їх безперебійне функціонування залежать від професіоналізму сантехніка. Сантехнічні роботи - важливий етап у будівництві, адже від їх якості залежить затишок і комфортне проживання мешканців у будинку, цілісність підлог, внутрішніх перегородок. Сантехніки не тільки проводять монтажні та встановлювальні роботи нового сантехнічного обладнання. Величезне значення має ремонт, профілактичне обслуговування, а так само, заміна старого обладнання на нове. Сантехнік
Стародавній Рим не став би великим містом без своїх віадуків - водоводів, фонтанів, системи стоків, які будувалися і обслуговувалися прабатьками сучасних сантехніків. Системи труб з обпаленої глини складністю конструкцій і досконалістю інженерної думки, до цих пір викликають захоплення сучасників. Досвід минулих поколінь, помножений на сучасну технологію й нові матеріали, виводять на арену фахівця, без роботи якого ми не уявляємо сучасне суспільство. Однак радянські роки наклали негативний відбиток на портрет сантехніка - похмільний, неохайний і неосвічений тип, що вимагає за найменшу роботу плату - пляшку. Але сьогодні цей образ не відповідає дійсності. Сучасні сантехніки - відмінні та відповідальні професіонали, що дорожать своєю роботою, і мають спеціальну освіту. Постійно удосконалюється сантехніка, методи її монтажу, все більш якісні матеріали не дозволяють сантехніку залишатися на місці в плані професійних умінь і кваліфікації. Він повинен постійно шліфувати свої навички, цікавитися новими технологіями сантехнічних робіт, дизайнерськими рішеннями розміщення водних та опалювальних комунікацій. ...
Затребуваність сантехніків на ринку праці дуже велика і постійна. Адже вони потрібні не тільки при будівництві нових будинків, але і при ремонті старих будівель. А вже під час непередбачених аварійних ситуацій, сантехнік - найважливіша людина. І, хоч їхня робота малопомітна для більшості людей, без неї наше життя і побут будуть позбавлені всіх тих благ, до яких ми звикли і до яких ставимося, як до чогось природного і постійного.
Сантехніки можуть працювати на будівництвах, де вони здійснюють монтаж систем опалення, водопостачання, каналізації, можуть працювати в житлово-експлуатаційних конторах, займаючись ремонтом і заміною старого сантехнічного обладнання на нове. Сьогодні сантехніки можуть працювати в приватних фірмах, що пропонують сантехнічні послуги населенню. Сантехнік - це професія, в якій досвід і навички відіграють основоположну роль. Високий професіоналізм передбачає знання не тільки у своїй області: принципи роботи опалювальних і водопровідних систем, правильний вибір сантехніки, а й знання в деяких суміжних професіях. Наприклад, сантехник повинен вміти орієнтуватися в будівельній справі, адже сьогодні багато комунікації ховаються в стінах, повинен володіти дизайнерськими знаннями, для здійснення робіт по індивідуальних проектах.
Престижність професії сантехнік сьогодні значно зросла. Цьому сприяє висока заробітна плата, особливо, при роботі в приватних фірмах і на будівництвах і величезна затребуваність. Тим не менш, професія сантехнік залишається однією з найважчих і складних. Особливо це стосується робіт по демонтажу старого сантехнічного обладнання та встановлення нового, що передбачає роботу в обмежених умовах стін і перегородок, обмеженого освітлення та інших незручностей. 
Отримати професію сантехнік можна в професійно-технічних училищах. При бажанні сантехнік може продовжити свою освіту в будівельних технікумах або інститутах, ставши інженером комунікаційних систем.
 
Розмальовка:
 

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ