Лікар

ЛікарКороткий опис: Відповідальна професія лікар в даний момент є однією з найбільш складних і престижних професій, так як немає найбільш цінної речі в світі, ніж людське життя, охороняти і підтримувати яке покликані лікарі.

Історія професії: Професія лікаря має багаторічну історію. У далекій давнині існували різні цілителі недуг. Їх арсенал в основному складався з лікарських трав, настоянок, еліксирів з плодів і коріння рослин, які мали здатність загоювати рани і виліковувати інфекції. Найчастіше таким лікарям приписували зв'язок з чаклунством, а їх мистецтво повернення здоров'я пояснювали за допомогою містики. Значення слова «врач» має російське походження і означає «заговаривающий», «волшебник». Відповідно до іншої версії слово утворилося від слова «ворчать», що підтверджувало надлюдські можливості лікарів.

Соціальна важливість професії в суспільстві: Незалежно від ментальності чи державного устрою, професія лікаря дозволяє людині користуватися певним статусом і повагою в суспільстві. З його думкою рахуються, а до порад прислухаються. Разом з цим рівень етичних та правових вимог до компетентності лікаря також надзвичайно високий. В сучасний час лікар не має права на помилку або недбале ставлення до роботи. Від лікаря чекають оперативної допомоги, повної відсутності емоцій і високої ефективності його роботи, що часто стає важким випробуванням для психіки молодого працівника.

Масовість і унікальність професії: В професійні обов'язки лікаря входить здійснення діагностики, лікування і подальшої профілактики захворювань пацієнтів які звернулися за допомогою. Для ефективного виконання всіх поставлених завдань, молодий фахівець повинен невпинно розширювати діапазон своїх медичних знань, знайомитися з новими техніками, вивчати новітні дослідження в різних областях клінічних дисциплін, а також займатися практикою, накопичуючи досвід спілкування з пацієнтами.

Ризики професії: Той факт, що при наявності високої кваліфікації і надсучасного обладнання робота лікаря є справжнім мистецтвом, не викликає ні найменшого сумніву. Навіть при зручних умовах роботи, негнучкий, а часом ненормований графік часто зустрічається в лікарській практиці. Нерівномірна завантаженість, режим по змінах, а також робота на інфікованих територіях, при малих заробітних платах, змушує молодих співробітників виїжджати за кордон у пошуках кращого працевлаштування.

Де отримати професію: Отримати професію лікаря можна у вищому медичному навчальному закладі.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ