Гінеколог

ГінекологКороткий опис: Гінеколог - лікар-спеціаліст по гінекології. Назва в цій сфері медицини походить від грецького gyne - «жінка» і пов'язане з вивченням захворювань, властивих тільки жіночому організму, насамперед - репродуктивної системи. Гінекологія тісно пов'язана з акушерством, яке вивчає явища, пов'язані з вагітністю та пологами, сучасні гінекологи також є акушерами.

Історія професії: Розвиток акушерства відбувся іще в давнині. Згадки про жіночі хвороби, їх дослідження, діагнози і лікування є в давніх книгах, створених до нашої ери. У середньовіччі розвиток професії загальмувався, але саме в цей час гінекологія відділяється від акушерства. Відродження і Новий час стають новим етапом активного розвитку професії, що призвело до її розквіту в 19 столітті. 20 сторіччя систематизувало хвороби які підлягають гінекології, з'явилося безліч спеціалізацій лікарів-гінекологів та сучасних способів лікування гінекологічних захворювань.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Жіноче здоров'я вимагає дбайливого ставлення. Регулярні відвідування кабінету гінеколога необхідні для профілактики, щоб попередити захворювання або підібрати правильні засоби контрацепції. Своєчасний візит до гінеколога, пов'язаний, на перший погляд, з дрібними проблемами, допомагає уникнути жінкам серйозних порушень здоров'я.

Масовість і унікальність професії: Жінкам часто доводиться стикатися з питаннями контрацепції, інфекційними захворюваннями та іншими інтимними проблемами здоров'я. Тому професія гінеколога традиційно є затребуваною. У приватних клініках і спеціалізованих медичних центрах праця гінеколога високооплачувана.

Ризики професії: Праця гінеколога не пов'язаний з фізичними труднощами. Вона вимагає глибоких знань в області жіночої репродуктивної системи, високого професіоналізму. Обговорення інтимних питань вимагає від лікаря почуття такту, психологічної чуйності.

Де отримати професію: Початкова ступінь освіти гінеколога - отримання спеціальності «акушерство» в медичному училищі або коледжі. Вищу освіту за спеціальністю «акушерство і гінекологія», можна отримати, вступивши на лікарський або педіатричний факультет у медичному вузі. Більш вузька спеціалізація в даній області освоюється в ординатурі і інтернатурі.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ