Геолог

ГеологКороткий опис: Романтична і непередбачувана професія геолога на сьогоднішній день успішно знайшла застосування в промисловій розробці, вивченні та оцінці родовищ корисних копалин. Найчастіше ця робота займає відносно тривалий проміжок часу, а її результати подаються замовнику в письмовому вигляді. У деяких випадках за вимогою створюються картографічні доповнення до звітів, що дозволяють наочно представити вивчене родовище.

Історія професії: Професія геолога пройшла досить довгий шлях свого розвитку. Лише в останні кілька століть в обов'язки геологів стали входити обов'язкове вміння складати і підтримувати геологічну базу даних, обробляти отримані результати та оформляти їх картографічним способом.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Рівень соціальної значущості професії геолога визначається середніми показниками її затребуваності на ринку праці. На сьогоднішній момент основні замовлення надходять від приватних організацій, хоча державні установи все ж не залишаються в тіні приватних підприємців.

Масовість і унікальність професії: Професія геолога в своєму роді унікальна. Для її успішної практики необхідна, по-перше, відмінна профільна освіта, глибокі знання у сфері складання і тлумачення картографічних креслень, вміле користування специфічними вимірювальними та аналітичними приладами. Робота носить нерівномірний характер і відрізняється можливістю частих тривалих відряджень і повторних виїздів на досліджуваний об'єкт. Геолог повинен також мати міцне здоров'я, хорошу фізичну підготовку, витривалість, спостережливість, вміння працювати в обмеженому колективі, бути терплячим і цілеспрямованим.

Ризики професії: В цілому професія геолога не має явно виражених мінусів. Нормативність навантаження зазвичай планується до виїзду експедиційної групи на об'єкт, проте в разі потреби ненормований робочий день може негативно позначитися на працездатності колективу. Кар'єрний ріст можливий при наявності відмінних знань, диплома про вищу освіту та нестандартному або інноваційному підході до вирішення поставлених завдань.

Де отримати професію: Отримати професію геолога в даний час можна різними способами, в профільних середніх спеціальних  навчальних закладах, або в вищих навчальних закладах за спеціальністю «геолог».

Теґи: 

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ