Геодезист

ГеодезистКороткий опис: Геодезист - фахівець в області метрики простору, його вимірювання і фіксування даних. Основними обов'язками фахівця такого профілю є зйомка місцевості за допомогою геодезичних приладів, аналіз отриманих результатів, добуток необхідних обчислень, на підставі яких буде складено карту досліджуваної території.

Історія професії: Розвиток професії геодезиста відбувався паралельно розвитку відповідної науки геодезії. Перші аналоги геодезичним журналам були зафіксовані в 7 ст. до н. е.. у Вавилоні і Ассирії. Розрахунки були представлені на глиняних дощечках вченими на яких булла складена карта місцевості.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Соціальна значущість геодезиста полягає в проведенні розрахунків площ, відведених під будівництво. Точність аналізу і скрупульозність у деталях - два основних положення якісної оцінки місцевості. Будівництво будь-якого об'єкта починається з геодезичного вимірювання території, і з цієї точки зору саме геодезист стає відповідальним за безпеку майбутньої споруди.

Масовість і унікальність професії: Професія геодезиста унікальна і досить рідкісна в даний час. Крім розрахунків по місцевості, геодезист також стежить за процесом будівництва, приймаючи до уваги найменші деталі, такі як, заплановані в проекті розміри об'єкта, а також здійснює контроль за дотриманням всіх правил будівництва. По ходу роботи звіти і замітки подаються у спеціальній документації, а по закінченні будівництва геодезист особисто присутній при здачі завершеного об'єкта замовнику.

Ризики професії: Перевагою в цій професії є те, що геодезист працює на відкритому повітрі, але ця превага може легко стати недоліком при несприятливих погодних умовах. Більше того, робота геодезиста часто не має чітко фіксованих робочих годин, а ненормований робочий день разом з нерівномірним ступенем завантаженості змушує працівника виробляти терпіння і тренувати витривалість на тривалі часові дистанції. Третім відчутним недоліком є важке обладнання вимірювальних приладів, що не завжди підходить жінці-геодезисту.

Де отримати професію: Здобути освіту за фахом геодезист можна в університетах геодезії і картографії або в інших ВНЗ, які мають спеціальність геодезія.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ