Гід

ГідКороткий опис: Гід або інструктор з туризму - це спеціально навчений працівник, в обов'язки якого входить супровід туристів, екскурсантів і гостей міста, а також ознайомлення цих людей з пам'ятками і визначними місцями.

Історія професії: Назвати точну дату появи професії гіда практично неможливо. У давні часи люди завжди прагнули до пошуку кращих місць проживання, здійснюючи численні переїзди протягом багатьох років. Спочатку в розпорядження коронованих осіб та інших іноземних високопоставлених осіб надавалися спеціальні піддані, завдання яких полягало не лише в ознайомлені гостей з міськими пам’ятками, а й в допомозі при візиті або присутності на великосвітських прийомах. В даний час така послуга користується великою популярністю в іноземців, які прибули в нове місто з метою розширення свого бізнесу або з туристичними мотивами.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Цікава і свіжа, професія гіда актуальна в будь-якій державі, де вагому частку комплексу послуг займає туризм. Світові столиці рясніють пам'ятками, атракціонами і історично важливими місцями, які з легкістю стають об'єктами туристичного бізнесу, в той час як комунікабельні, ерудовані і, природно, досвідчені гіди вміло підносять природні та державні окраси туристам з усього світу.

Масовість і унікальність професії: Незважаючи на наявність багатьох подібних рис, професія гіда відрізняється від професії екскурсовода в першу чергу широтою охоплення території, що є його робочим простором. Більш того, великим попитом користується одна з різновидів цієї професії, а саме гід-перекладач. Робота гіда не вимагає особливих зусиль. Частою практикою стає той факт, що професійні гіди можуть мати абсолютно протилежну туристичній спрямованості освіту і вдало поєднувати роботу за фахом з зайнятістю в сфері супроводження туристичних груп.

Ризики професії: Ризики професії пов’язані в основному у прямій залежності від сезонних змін. Найбільш продуктивним періодом, безумовно, є час з квітня по листопад, а також час державних і релігійних свят. Позитивним моментом даної професії є можливість культурного обміну між гідом і екскурсантами різних національностей, рас і вікових категорій.

Де отримати професію: Отримати основи професії гіда можна на різних курсах гідів, по завершенні яких у деяких випадках здається іспит на так звану профпридатність, після чого можна безпосередньо приступити до роботи.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ