Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування

Із напругою він ладить
Знає де проходить струм
Фази вміло визначає
І усім допомагає.
*************************
Зникло світло, що робити? 
По кімнаті як ходити? 
Мама каже, - Без істерик, 
Допоможе нам ЕЛЕКТРИК.
 

Електрик

Як відомо, будь-яке творіння рук людських потребує ретельного догляду та обслуговування. Недостатньо просто поставити серед степів електростанцію і забезпечити її необхідним обладнанням. Потрібно залучити до роботи фахівців-електромонтерів, які здійснюють поточний контроль дорогої техніки. Від якісного виконання поставлених перед ними завдань залежить безперебійна робота будь-якого підприємства. 

 

Отже електромонтер це той, хто здійснює розбирання, ремонт, монтаж та налагодження, технічне обслуговування промислового електрообладнання, електродвигунів, генераторів, кабельних і лінійних споруд, електронно-регулюючих приладів.
Перші слова, які сказав Бог, починаючи творити світ з «нічого», були: «Хай буде світло!» Як люблять говорити самі електромонтери, саме тому їх професія - найдавніша з усіх. Насправді історія розвитку цього технічного спрямування нараховує трохи більше 100 років. Але зате яким славним і стрімким було це розвиток!
Сьогодні про людину, «яка винайшла XX століття», згадують не часто. Але плоди праць Нікола Тесла, відомого завдяки своїм науково-революційним вкладом у вивчення властивостей електрики і магнетизму в кінці XIX - початку XX століть, живуть і до цього дня, даючи нам можливість насолоджуватися всіма благами прогресу. Патенти і теоретичні роботи Тесли сформували базис для сучасних пристроїв, що працюють на змінному струмі, багатофазних систем та електродвигуна, що дозволили зробити другий етап промислової революції.
Значимість електрики для сучасної людини переоцінити складно. Клацання вимикача став таким звичним і невід'ємним звуком, що уявити собі життя без цього «чарівного світу » просто неможливо. На сьогоднішній день електромонтери незамінні на різних підприємствах народного господарства. Затребувана їх майстерність і в побуті.
З кожним роком електромонтери стають все більш затребуваними в сучасному суспільстві. Саме тому і ставлення до них міняється рік від року: зростають зарплати, забезпечуються додаткові можливості для відпочинку фахівців. Одним з прикладів людської пошани до праці електромонтера, стало відкриття пам'ятників у багатьох містах світу, що підтверджують складність та незамінність цієї професії у сучасному суспільстві.
Електрики встановлюють, обслуговують і слідкують за справністю електромереж і електроустановок. Їхніми робочими завданнями є монтаж, наладка і обслуговування електроустаткування і електропроводки. Під обслуговуванням в широкому сенсі слід розуміти діяльність, спрямовану на утримання електроустановок у робочому стані. Сюди відносять: увімкнення, управління, моніторинг і техобслуговування електрообладнання та установок.. Робочі завдання виконуються в різних будівлях і спорудах – промислові підприємства, школи, лікарні, житлові будинки, бізнес-центри тощо.
Електрики встановлюють, налагоджують і перевіряють електроустановки і електроустаткування, електропроводку (сукупність дротів і кабелів) та інше електрообладнання. Вони вибирають матеріали, що встановлюють і методи установки, виявляють і усувають несправності і пошкодження, проводять роботи, спрямовані на обслуговування і утримання в електроустаткування. При виконанні своїх робочих завдань вони керуються діючими і загальноприйнятими нормативними документами, стандартами та інструкціями.
Основні посади: електрик з монтажу (електромонтажник), електрик з обслуговування і електрик з ремонту (електрик-ремонтник).
Електромонтажник проводить в будівлях і спорудах монтажні роботи. Електрик з обслуговування забезпечує роботу електроустаткування і утримання його в робочому стані. Електрик-ремонтник ремонтує несправне електроустаткування. 
Електрики працюють як під відкритим небом, так і в приміщеннях, а також в інших нестандартних умовах – на висоті, в тунелях, в різних виробничих приміщеннях тощо.
Іноді робота вимагає чималих фізичних зусиль і напруження. Часто електрики повинні працювати стоячи або постійно пересуватися. Крім того, ця робота небезпечна, внаслідок чого електрик повинен добре знати ризики, пов'язані з виконанням робіт..
У своїй роботі електрик застосовує відповідне спорядження, матеріали, інструменти, устаткування і механізми.
Робочий час електромонтажника залежить від графіка роботи на об'єкті, електрика з обслуговування – від графіка роботи підприємства. В більшості випадків електрики працюють 40 годин на тиждень, понаднормова робота оплачується окремо. Роботи можуть проводитися також вночі і у вихідні. Також можуть бути екстрені виклики.
Робота електрика вимагає професійних знань, уміння читати технічну документацію, діяти згідно неї та складати її, знання електроматеріалів, принципів роботи електроустановок і устаткування, а також вимірювальних пристроїв. Електрик повинен строго дотримуватися основним загальноприйнятих вимог культури та безпеки..
Електрик повинен знати електроматеріали і основи електротехніки, автоматики, технології монтажу і обслуговування електроустановок. Крім того, також він повинен знати загальні основи будівельної техніки і будівельних конструкцій, електровимірювання і виробництво, передачу, розподіл і споживання електроенергії.
Професія електрика передбачає наявність зорової пам'яті, логічного мислення, координування і узагальнення, відповідальності та готовності до співпраці. Електрик періодично проходить перевірку стану здоров'я, а також перевірку знань щодо правил техніки безпеки.
Спорідненими професіями є: електрик-автоматик, монтажник низьковольтного устаткування, механотронік.
Для електриків передбачений спеціальний робочий одяг, засоби праці і необхідні умови на робочому місці. Людині, яка працює електриком, іноді передбачено службовий автомобіль.
 
Розмальовка:

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ