Диспетчер

ДиспетчерКороткий опис: Навіть самий налагоджений і ідеально спланований виробничий механізм не принесе бажаних результатів без наявності кваліфікованого працівника, який здійснює контроль процесу виробництва за допомогою різноманітних засобів обчислювальної техніки, комунікацій та зв'язку. Таким співробітником і є диспетчер. Разом з цим диспетчер займається забезпеченням підприємства необхідними матеріалами, стежить за своєчасною закупівлею обладнання і стоїть на чолі процесу транспортування і вантажно-розвантажувальних операцій.

Історія професії: Свій розвиток професія диспетчера отримала під час розвитку різних видів обчислювальної техніки, яка активно застосовуються на виробництві.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Будучи начальником диспетчерської служби, диспетчер докладає всіх зусиль для забезпечення робочого складу організації найбільш сприятливими умовами праці на виробництві. У разі неполадок або затримок саме в його обов'язки входить активне усунення перешкод на шляху до досягнення планових норм. Більше того, до компетенції диспетчера входить також розробка зручних режимів роботи як технологічного обладнання, так і безпосередньо персоналу. Ще одним видом оптимізації виробничого процесу є відстеження і пошук внутрішньовиробничих ресурсів, а також їх застосування.

Масовість і унікальність професії: Список обов'язків професійного диспетчера в основному сконцентрований на забезпеченні контролю виробничого процесу, аналіз і результати якого повинні бути представлені в письмовому вигляді або в диспетчерських журналах, або у формі звітів, рапортів або іншої технічної документації. На практиці робота диспетчера полягає в спостереженні за постійним і безперебійним процесом виробництва на підприємстві.

Ризики професії: Найбільш важким у професії диспетчера є ліквідація аварій на виробництві. У таких випадках за лічені хвилини спеціалісту необхідно поєднати всі раніше отримані знання, свій особистий досвід, а також аналітично прорахувати найбільш вірний вихід зі становища з найменшою кількістю втрат. На жаль, впоратися з емоційним напруженням вдається не всім працівникам, а такі якості як витримка, самовладання і холоднокровність у прийнятті рішень приходить з роками.

Де отримати професію: Професія диспетчера доступна на рівні середньої професійної освіти в технікумах або училищах і обмежена лише наявністю досвіду роботи з регулювання виробничого процесу, який повинен становити не менше одного року.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ