Директор

ДиректорКороткий опис: Сучасний словник професій не дасть чіткого визначення професійних якостей, властивих директору. Згідно логіки і здорового глузду, це зовсім не професія, а займана керівна посада. Разом з цим загальна назва адміністративно-керівної діяльності включає в себе масу спеціалізацій, заснованих на тій чи іншій галузі промисловості, індустрії чи сфери послуг.

Історія професії: Історія професії директора стара як світ. У всі часи будь-який трудовий колектив складався з команди однодумців, очолюваної талановитим організатором. У Стародавньому Римі особливе значення надавалося слову, а ораторське мистецтво було обов'язковим атрибутом гарного керівника. З кожним наступним витком розвитку людського суспільства з'являлися нові способи контролю; нові техніки організації політичного устрою які успішно практикувалися в усьому світі. Саме ця суміжність політики та трудової адміністрації як персоналу, так і всього трудового процесу в кінцевому підсумку сформували сучасне розуміння професії директор.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Соціальна значущість професії директора не потребує коментарів, тому що необхідність талановитого керівника трудового процесу є умовою успіху всього підприємства.

Масовість і унікальність професії: На думку дослідників, основною запорукою успіху директора є його особистість. Такі особисті якості як вимогливість, чесність, цілеспрямованість у поєднанні з організаторськими здібностями і талантом переконувати, не переходячи у командно-наказовий тон, вирізняють гарного керівника. Разом з цим, маючи в підпорядкуванні працівників різних сфер діяльності, директор повинен володіти високим рівнем знань специфіки роботи кожної з них, а вміння приймати правильні рішення і нести відповідальність за весь колектив вимагає твердості характеру, ерудиції й аналітичного складу розуму.

Ризики професії: Ризики професії найчастіше пов'язані з імовірністю нервових перевантажень і стресових ситуацій на виробництві. Більш того, ненормований робочий день, викликаний бажанням вкластися в графік, може заподіяти велику шкоду здоров’ю.

Де отримати професію: На сьогоднішній момент не існує окремих навчальних закладів, що випускають першокласних директорів. Отримати знання та виробити навички управління виробництвом можна на відповідних спеціальностях вищих навчальних закладів країни.

Теґи: 

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ