Дипломат

ДипломатКороткий опис: Унікальна й престижна професія дипломата в усі часи приваблювала своєю загадковістю і широкими можливостями. Практично кожен амбітний чоловік хоч раз в житті хотів би спробувати себе в якості офіційно уповноваженої особи, покликаної здійснювати переговори і державні відносини з представниками інших країн світу.

Історія професії: З історичної точки зору професія дипломата існувала навіть на початкових етапах становлення державних устроїв різних народів світу, а розвиток ораторського мистецтва та риторики значно покращували становище державних представників древніх держав.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Винятковість і висока відповідальність, що покладаються на дипломата, - це дві основні соціальні характеристики даної професії. Більше того, будучи офіційним представником своєї держави, дипломат не має права на помилку або навіть зволікання, так як всі його дії будуть детально вивчені і проаналізовані. Саме тому гострий розум, високий рівень самоконтролю, витримка і холоднокровність разом з чарівністю, талантом майстерно висловлювати свої думки і розташовувати до себе людей - основні вимоги до особистісних характеристик і навичок дипломата.

Масовість і унікальність професії: Основною вимогою професії дипломата є обов'язковий найвищий інтелектуальний рівень дипломованого спеціаліста, а також цілий ряд особистісних якостей. Однак плоди наполегливої праці можна буде зібрати лише з часом. Після отримання диплома і влаштування на роботу в держслужбу, фінансове становище може засмутити початківця дипломата, тоді як у випадку отримання направлення за кордон, матеріальна компенсація приходить вже протягом трьох-п'яти років.

Ризики професії: Основним мінусом професії дипломата є необхідність важкої щоденної праці над самим собою, прагнення до самовдосконалення. Дипломату повинні бути властиві ерудованість і аналітичний підхід до сучасної економічної та політичної ситуацій як на сучасному етапі розвитку суспільства, так і в ретроспективі. Все це необхідно для того, щоб не тільки домогтися визнання своєї компетентності, а й, отримавши заповітне місце, утримувати його ще багато років.

Де отримати професію: Отримати професію дипломата можливо в різних вищих навчальних закладах на зовнішньоекономічних, політичних спеціальностях або на факультеті міжнародних відносин.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ