Дизайнер

ДизайнерКороткий опис: Дизайнер - фахівець, що займається художньо-технічною діяльністю в рамках однієї з галузей дизайну: промислового, транспортного, графічного, ландшафтного, дизайну процесів, середовища, меблів, одягу, аксесуарів і т. д. Назва професії походить від італійського «designo intero», що означало ідею художника.

Історія професії: Зародження дизайну можна віднести до стародавніх часів, коли людина вперше зіткнувся з питаннями зручності та ергономіки знарядь праці та інших предметів побуту. Історія сучасного дизайну пов'язана з розвитком індустріального виробництва в середині IXX століття, коли виникла необхідність проектно-художньої діяльності.

Незабаром, в 20-і роки XX століття, з'явилися перші школи дизайну, що стали відгуком на масову потребу у фахівцях.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Безліч напрямків дизайну пов'язана з потребою людини перетворювати навколишній простір, прикрашати себе і світ. Для того щоб робити це успішно, часто потрібен фахівець, що володіє особливим почуттям смаку і спеціальними вміннями. Тому в сучасному суспільстві дизайнер - один з найбільш затребуваних фахівців.

Масовість і унікальність професії: Дизайнер може здійснювати свою діяльність індивідуально або бути співробітником дизайн-студії. Безліч напрямків дизайнерської діяльності дозволяють творчо мислячій людині, що володіє художнім баченням світу, реалізувати самі різні ідеї - будь то дизайн автомобілів або ландшафтний дизайн. Послуги дизайнера, який зарекомендував себе якісними роботами, оплачуються високо і користуються стабільним попитом.

Ризики професії: Для просування своїх послуг на ринку праці дизайнеру необхідно мати хороше портфоліо. При проектуванні і реалізації дизайн-проектів необхідний облік побажань клієнта. Грамотний дизайнер повинен не тільки вміло поєднувати форми і кольори, але і власні художні прагнення до бажань замовника.

Де отримати професію: Професію дизайнера можна отримати на спеціалізованих факультетах технічних і художніх вузів, а також ВНЗ культури. В даний час існує також чимало курсів професійної перепідготовки, курсів дизайну, де в короткий термін можна пройти навчання по даній спеціальності. Для подальшого професійного зростання дизайнеру необхідно також відвідувати майстер-класи, вивчати спеціальну літературу.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ