Далекобійник

ДалекобыйникКороткий опис: Далекобійник - водій вантажного автомобіля, призначеного для перевезення великих вантажів на далекі відстані. В залежності від форми права на здійснення вантажних перевезень, виділяються два види водіїв-далекобійників: індивідуальний підприємець, який сам займається пошуком клієнтів і перевозить вантажі на власному транспорті, і найманий водій, що здійснює перевезення компанії-роботодавця.

Історія професії: Діяльність яка пов’язана з перевезенням вантажів зародилася давно, за часів розвитку торговельних відносин у зв'язку з природною необхідністю доставки товарів у віддалені населені пункти. У сучасному вигляді професія далекобійника почала формуватися з виникненням вантажного автотранспорту в 20-ті роки ХХ століття, а характерний для теперішнього часу вигляд набула в останнє двадцятиріччя.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Перевезення вантажів на далекі відстані потрібна при будь-якому типі економіки. У зв'язку з розвитком дрібного і середнього бізнесу в даний час потреба в послугах водіїв-далекобійників досить висока, тому що невеликі обсяги вантажу доцільніше перевозити за допомогою автотранспорту, а не залізною дорогою. Зручний фірмам-замовникам і гнучкий графік роботи далекобійників відіграє важливу роль в їх затребуваності. Особливо потрібні послуги досвідчених водіїв, які зарекомендували себе за роки роботи з позитивного боку.

Масовість і унікальність професії: Професія далекобійника вимагає не тільки професіоналізму управління великогабаритним транспортним засобом, а й великої фізичної сили і витривалості. Часто підприємцю чи співробітнику невеликої компанії доводиться виконувати обов'язки вантажника, експедитора, автомеханіка. Професія вимагає від водія серйозного досвіду, тому оптимальний вік далекобійника - 35-50 років.

Ризики професії: Доставка вантажів у віддалені пункти вимагає великої кількості часу, тому далекобійник значну частину часу проводить у дорозі і не має можливості приділяти багато уваги дому та сім'ї. Рейси часто пов'язані з незручностями, що стосуються відпочинку, прийому їжі, гігієни. Водієві потрібно пристосовуватися до складних кліматичних умов різних регіонів. Важкі умови роботи часто супроводжуються рядом професійних захворювань шлунково-кишкового тракту та серцево-судинної системи. Далекобійник повинен бути добре знайомий з автотранспортною мережею країни і суміжних держав, до яких доставляються вантажі.

Де отримати професію: Для роботи далекобійником достатньо навчатися на курсах підготовки водіїв по категорії D. Однак для успішної роботи потрібні також знання слюсарної справи, ознайомлення з нормативно-правовими актами, що регулюють вантажоперевезення. Їх можна отримати на курсах професійної перепідготовки і в середніх спеціальних навчальних закладах.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ