Бортпровідник

бортпровідникКороткий опис: Серед всіх видів транспорту, авіатранспорт, безумовно, займає лідируючу позицію. Пасажири всього світу віддають перевагу комфортним і швидким перельотам, тому професійний екіпаж літака є обов'язковою умовою повітряних подорожей. Посередником в такій ситуації стає не хто інший, як бортпровідник - фахівець з організації проведення часу пасажирів та забезпечення їх безпеки.

Історія професії: З історичної точки зору, професія бортпровідника зародилася відносно недавно. Спочатку аналогічними функціями займався другий пілот літака, що ставило під загрозу безпеку пасажирів. Щоб уникнути ризиків і непередбачених ситуацій, в 1928 р. в Німеччині була введена практика наявності третього члена екіпажу - Стюарта. Фінальний штрих відомого сьогодні образу бортпровідника був зроблений в США в 1930 р., коли з метою реклами пасажирських авіаперевезень були залучені молоді і привабливі дівчата. Більш того, дана ідея була досить практична з технічної точки зору, так як невелика вага стюардес знижувала небезпеку технічних неполадок, таких частих в той час.

Соціальна значущість професії в суспільстві: У XXI столітті професія бортпровідника стає все більш актуальною і соціально значимою. В його обов'язки входить зустріч пасажирів, допомога по розміщенню в салоні літака, організація харчування, прийом і цілісність багажу. Також в його розпорядженні перебувають рятувальні жилети, запасні човни для екстреного приводнення і трапи для екстреного приземлення.

Масовість і унікальність професії: Незважаючи на видиму простоту професії, компетентний бортпровідник повинен мати не тільки солідний запас знань і практичних навичок, він повинен володіти сильним, рішучим характером. Разом з цим, такі якості як комунікабельність, витривалість та терпимість допоможуть у спілкуванні з пасажирами. Більш того, бортпровідник повинен вміти швидко приймати рішення, стримано і спокійно вести себе в екстрених ситуаціях, тому що саме його сплановані дії допоможу врятувати життя пасажирів.

Ризики професії: Основним недоліком даної професії є залежне становище при авіакатастрофах. В таких випадках, до компетенції бортпровідника входить лише забезпечення безпечної евакуації, тоді як управління літаком залишається в руках пілотів. Ще однією небезпекою в останні кілька років стала загроза терактів або викрадень літаків з метою викупу.

Де отримати професію: Оволодіти навичками роботи бортпровідника можна на спеціальних курсах бортпровідників в аеропорту. Особливу увагу також потрібно звернути на заняття з надання першої медичної допомоги.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ