Бляхар

Буде дим іти гарненько,
Бо новий у нас димар.
Із металу нам зробив
Майстер справ своїх бляхар.

Бляхар

Бляхар — майстер, що виготовляє різні бляшані вироби. Традиційно бляхарі виготовляли стальний садівничий інвентар та домашні інструменти. Бляхарі також працювали з цинком і займаються покриттям дахів.
Покрівля дахів була почесна і шанована, це ремесло передавалося у спадок від батька до сина. Так, наприклад, чудовими покрівельниками вважалися жителі села Вятское Ярославської губернії, з якого практично все чоловіче населення відправлялося на промисел в Петербург - крити дахи. 
В теперішній час бляхарі займаються обробкою технічних об'єктів, ремонтом і виготовленням вузлів з листового металу, облицьовування, баків. В своїй роботі бляхарі виконує численні складні операції: розкрій металу, вальцює циліндричні метали, здійснює паяння, точкову зварку, свердлення і вибивання отворів, виготовлює вузли різних механізмів. Бляхарі також займаються правкою вм'ятин, наладкою пресів і іншого високоточного устаткування.
За даними Державної служби зайнятості, найпопулярніші професії, на які сьогодні є попит, – це професії висококваліфікованих робітників, серед них бляхар.
Професія бляхаря - одна з найдавніших. Вважається, що хороший бляхар повинен володіти особливим складом душі, ставитися до металу як до живої істоти.
Повинен знати: Принцип роботи привідних верстатів та ножиць, які обслуговує. Призначення та правила застосування універсальних і спеціальних пристроїв та контрольно-вимірювального інструменту. Заходи прямолінійного та криволінійного різання металів та сплавів. Способи паяння м’якими   та твердими припоями простих деталей та вузлів. найменування, маркування металів та сплавів, які обробляє. Заходи виконання простих бляхарських робіт. Розмічальні позначення.
Повинен уміти: Виготовляти прості вироби з листових металів та пресованих профілів за кресленнями, шаблонами та взірцями. Виконувати прямолінійне ручне різання листового металу та ріже фасонні заготовки всіх розмірів за шаблонами та розміткою. Виконувати криволінійне різання простих деталей з дахової та тонколистової сталі на привідних верстатах. Згинати прямолінійні фальці. Правити малогабаритні деталі й вироби та невідповідальні великі деталі й вироби. Відпалювати листовий матеріал за кондукторами та розміткою. Свердлити отвори за кондуктором і розміткою. Відрубувати, обпилювати та обчищувати деталі. Паяти прості вироби та деталі. Установлювати та обладнувати нескладні кожухи та захисні огорожі. Виконувати складні та особливо складні бляхарські роботи під керівництвом бляхаря вищої кваліфікації.

 
Розмальовка:

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ