Біолог

БіологКороткий опис: Перспективна і матеріально вигідна професія біолога тільки починає свій розвиток в нашій державі, тоді як у світі друге місце за популярністю впевнено займають мікробіологи, генетики та біотехнології.

Історія професії: Свій історичний розвиток професія біолога проходила паралельно з вивченням самої науки. Концепція біології як окремої галузі науки зародилася в XIX столітті, хоча її основні дисципліни пройшли свій розвиток в медицині та природознавстві.

Соціальна значущість професії в суспільстві: У всі часи біологи були і залишаються затребуваними, тому що це одна з професій, від якої безпосередньо залежить людське життя у всіх її проявах, а розвиток науки і технологічний прогрес - два вірних союзника на шляху до її вдосконалення.

Масовість і унікальність професії: Кожен новий диплом випускника біологічного факультету поповнює державний запас таких перспективних фахівців, як біологи широкого профілю, біологи в медицині, ветеринари, біологи агропромислового комплексу, інженери-технологи тваринної сировини, фахівці по рослинній сировині і багато інших. Особливе місце займає агрономічний факультет, диплом якого дасть можливість бути фахівцем неймовірно модної нині спеціальності, а саме ландшафтний дизайнер або генетик сільськогосподарських культур. Актуальний так само диплом плодоовочевого факультету, що випускає біологів, що спеціалізуються на виноробстві, зберіганні і переробці плодів і овочів, декоративному садівництві та ін.

Ризики професії: Ризики професії біолога безпосередньо залежать від можливостей знайти вдале місце роботи після отримання диплома про вищу освіту. На жаль, в сучасному світі навіть обдарованому випускнику-медику часом буває складно знайти гідне застосування своїм знанням. Теоретична підготовка є недостатньою для гідної самореалізації, тому найбільш доцільно починати практичну діяльність, будучи студентом.

Де отримати професію: Отримати біологічну освіту в даний час не складе особливих труднощів. Більшість медичних університетів мають біоінженерні та біоінформатичні факультети, однак перед тим як подавати документи, потрібно визначитися зі сферою подальшої роботи. Складність полягає в тому, що ВНЗ часто не готують біологів-універсалів, тому вибір спеціальності повинен корелювати з подальшою сферою зайнятості та вашими особистими інтересами в області біології.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ