Бібліотекар

БібліотекарКороткий опис: Бібліотекар - це унікальна професія, що існувала споконвіку і досить поширена на сучасному етапі розвитку науки і техніки. Як би далеко не ступнув прогрес, жодна технічно модифікована програма не може замінити такого звичного фахівця в галузі художньої, науково-популярної та спеціальної літератури.

Історія професії: Зародилася професія з появою перших рукописних книг, проте в обов'язки входив лише оперативний пошук потрібного примірника. В даний час бібліотекар не тільки видає літературу по абонементу на руки або в читальні зали, а й оптимізує підбір необхідної читачам літератури, а по аналізах читацьких заявок сприяє комплектації фонду бібліотеки, її каталогізації та обліку зберігання.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Компетенція бібліотекаря базується на вмінні швидко і якісно орієнтуватися в науково-дослідницькій та науково-методичній роботі бібліотеки. Аспект спілкування також важливий, тому що тільки професіонал може допомогти у виборі потрібних книг або періодичних видань. Приємним в професії може стати організація тематичних літературних конференцій, виставок, проведення різних семінарів та дискусій.

Масовість і унікальність професії: Основним інструментом бібліотекаря є вже отримані знання, а також прагнення не зупинятися на досягнутому, розширюючи пізнання в сфері зберігання літератури всіх жанрів. Разом з цим, методика індивідуальних бесід, дотримання правил обліку та обробки книжкового фонду, а також правильна організація різних заходів дозволяють даній професії перейти з ряду аналітичних в творчі, заохочуючи тим самим креативне мислення.

Ризики професії: Основним мінусом професії бібліотекаря є тісний зв'язок і залежність від державних структур. В основному бібліотекарі працюють в державних бібліотеках, в бібліотеках вищих навчальних закладів та шкіл, медіа-центрах і бібліотеках, що належать окремим підприємствам. На Заході справа йде трохи інакше. Бібліотекар може бути незалежним підприємцем і одночасно надавати послуги інформаційного спеціаліста або каталогізатора.

Де отримати професію: Список навчальних закладів, де можна отримати ази професії бібліотекаря, порівняно невеликий. У нього входять бібліотечні технікуми або аналогічна спеціальність факультету інститутів культури

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ