Бібліограф

БібліографКороткий опис: Бібліограф - маловідома в широких колах професія, проте абсолютно незамінна для всіх наукових працівників. Саме бібліографи працюють для того, щоб весь потік нових літературних видань постав перед читачами в найбільш зручній формі, а потрібна книга була знайдена за найкоротший час.

Історія професії: Історично професія бібліографа з'явилися з середини XV століття - століття винаходу книгодрукування в Європі. Проте ще в Стародавньому світі читальні зали вміщували величезну кількість книг, що спричинило винахід карткового каталогу для читачів. Пізніше бібліографи почали створювати збірники і хрестоматії кращих літературних творів, спрямованих на ознайомлення читачів з маловідомими творами, які з точки зору своєї значимості не можу бути непоміченими освіченою людиною.

Соціальна значущість професії в суспільстві: На сучасному етапі жодна бібліотека не змогла б існувати без співробітника, здатного надавати довідково-бібліографічні та науково-інформаційні послуги. У перелік обов'язків бібліографа входять створення довідково-інформаційних фондів та їх технічна і наукова обробка, вивчення та аналіз читацького попиту на літературу, проведення експертизи наукової і технічної документації, а також складання різних каталогів.

Масовість і унікальність професії: Унікальність професії бібліографа полягає в багатоплановості його знань. Для успішної роботи бібліограф повинен досконально знати історію культури, теорію літератури, курс бібліотекознавства. Серед необхідних навичок основним є вміння працювати з читачем, а також складання, зберігання та раціональне використання науково-технічної документації.

Ризики професії: Основними труднощами є обов'язкова наявність особистісних характеристик, таких як хороша пам'ять, комунікативні здібності, стресостійкість і тонке аналітичне мислення. Разом з цим у професії бібліографа існує і ряд медичних протипоказань, таких як наявність нервових і психічних захворювань, алергії, дефектів зору.

Де отримати професію: Вища освіта відіграє визначальну роль у цій професії. Отримати її можливо в різних інститутах культури, а також бібліотечних інститутах.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ