Байєр

байєрКороткий опис: Сьогодні професія байєра так само популярна, як і професія дизайнера, ді-джея або фотографа. Байєр займається поповненням колекції в бутіках і магазинах модного одягу. Щоб бути в курсі тенденцій сучасної моди, байєр повинен відвідувати покази одягу від провідних модельєрів. Як правило, після таких показів проходять спеціальні шоу-руми, де можна ближче познайомитися з товароми, оцінити якість і навіть здійснити примірку. Також байєр повинен постійно налагоджувати нові контакти для поставки одягу в магазини.

Історія професії: В Україні професія байєра з'явилася не так давно, менше десяти років тому. Якщо в західній індустрії моди це досить розвинена інфраструктура, в якій працюють спеціально навчені професіонали, то українські байєри пізнають поки цю цікаву професію методом проб і помилок.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Щоб сформувати успішну колекцію модного одягу, необхідно постійно стежити за  тенденціями світу одягу. Необхідно грамотно відбирати стильні, що володіють особливою енергетикою речі, які, безсумнівно, будуть користуватися попитом серед покупців. Саме для цього необхідна така важлива професія, як байєр, без якої сьогодні не обходиться жоден модний і дорогий бутік або модельне агентство.

Масовість і унікальність професії: Людина, що працює байєром в магазині одягу, часто стає членом великої команди, в яку входять не тільки дизайнери та модельєри, а й покупці. Хороший байєр повинен вміти підібрати річ для кожного клієнта індивідуально. Байєр частково є стилістом, який допомагає покупцеві підібрати аксесуари до купленого одягу.

Ризики професії: Вибираючи професію байєра, необхідно пам'ятати, що часті відрядження і відвідування різних презентацій модних будинків одягу забирають досить багато часу. Робота ця престижна і цікава, але в той же час ризикована, тому що недосвідчений байєр може придбати не те, що буде потрібно клієнтові.

Де отримати професію: Навчитися професії байєра в нинішніх вузах неможливо, так як на сьогоднішній день подібних спеціальностей в нашій освітній системі не існує. Осягати ази і вдосконалювати свої знання в даній сфері діяльності вам доведеться самостійно. Хороший смак, відчуття стилю і уміння розбиратися в сучасній моді буде для вас хорошим починанням в даній сфері діяльності.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ