Бармен

БарменКороткий опис: Звична і буденна професія бармена в Сполученних Штатах Америки, в Східну Європу прийшла відносно недавно і тепер з кожним роком поступово закріплюється у свідомості людей. Бармен («людина за барною стійкою») - це спеціально навчений співробітник бару, який займається приготуванням різних напоїв та коктейлів. Сьогодні це не просто професія, це певний імідж і манера поведінки молодих людей, що ведуть нічний, клубний спосіб життям.

Історія професії: З історичної точки зору основи професії бармена були закладені в США за часів «золотої лихоманки». У нових умовах товарообігу власники торгових точок пропонували широкий спектр продуктів, в число яких, в якості витягування коштів з кишені, входили алкогольні напої. Новий підхід в організації торгівлі з часом відділив продаж від так званого «місця відпочинку», що примикає до торгових центрів, а працівники цих закладів стали першими барменами.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Важливість і незамінність бармена не викликає сумніву в сучасному світі. Більш того, частою практикою стає наявність працівників з тонким психологічним чуттям, здатних не тільки надати сервіс на вищому рівні, а й проявити людське співчуття і жаль, зустрічаються досить рідко в наші дні.

Масовість і унікальність професії: У більшості випадків барменами стають молоді люди до 30 років, хоча в країні - батьківщині даної професії ситуація йде з точністю до навпаки. Кожен поважаючий себе бармен зобов'язаний ознайомитися з першою книгою-кодексом бармена «Bartender's Guide», що вийшла ще в 1862 році і яка містить крім основних установок унікальну рецептуру коктейлів і напоїв.

Ризики професії: При видимій простоті професії бармена, існують і підводні камені. Прийнято вважати, що це традиційно чоловіча професія, що підтверджується практично 100% відсутністю дівчат за барною стійкою. Ще однією обставиною стає жорстка конкуренція серед професійних барменів, в той час як новачкам, щоб зайняти своє місце в королівстві коктейлів, потрібно чимало потрудитися, щоб довести свою компетентність.

Де отримати професію: Незважаючи на популярність професії, отримати її непросто. Основна заковика полягає у відсутності спеціальних закладів для навчання барменів. Зіткнувшись зі списком курсів і платних шкіл мистецтва барменів, детально вивчіть напрям діяльності кожної. Раціонально буде звернутися до зарекомендованих шкіл, і після здобуття базових знань посилено займатися відточуванням набутих навичок.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ