Автослюсар

Автослюсар

Короткий опис: На сьогоднішній день величезна кількість автомобілів буквально заполонила вулиці нашої країни. Щоб цей величезний автопарк постійно міг перебувати в справному стані, необхідна спеціальна служба по діагностиці несправностей і ремонту автомобілів. Працівниками цієї служби є автослюсари, як правило, тільки чоловіки. У завдання автослюсаря входить, насамперед, виявлення несправностей в автомобіля, загальна оцінка стану машини, а також подальший ремонт, регулювання і налагодження механізмів автомобіля.

Історія професії: У міру того як розвивався автотранспорт, все більше виникає необхідність у фахівцях, які б могли стежити за справним станом автомобіля, а також вміти усувати неполадки. У другій половині XX століття постійне зростання числа автомобілів і ускладнення механізмів неминуче привели до необхідності створення такої професії, як автослюсар. Це фахівець широкого профілю, який досконало повинен розбиратися в технічному пристрої будь-якого механізму автомобіля.

Соціальна важливість професії в суспільстві: Професія автослюсаря є однією з найбільш потрібних в службах переміщення транспортних засобів на сьогоднішній день. Кожен день нам постійно доводиться стикатися з яким-небудь видом автотранспорту. Будь то особистий автомобіль або громадський транспорт, за всіма ними потрібен професійний і своєчасний догляд. Саме тому кваліфікований спеціаліст по ремонту та діагностиці автомобіля сьогодні так потрібний в нашій країні.

Масовість і унікальність професії: Постійне збільшення кількості автомобілів на дорогах, а також вдосконалення і ускладнення їх конструкції і механізмів вимагає великої кількості обслуговуючого персоналу на станціях техобслуговування. Таким чином, професія автослюсаря досі потрібна і не втратила своєї популярності.

Ризики професії: Робота автослюсаря вимагає хорошого технічного та логічного мислення, відмінного зорового і слухового сприйняття, а також хорошої координації рухів і фізичної підготовки. Крім того, робота автослюсаря вимагає наявність гарного здоров'я, максимальної відповідальності і зосередженості.

Де отримати професію: Фахівців слюсарній справі готують різні технічні навчальні заклади країни. Дуже часто фахівці-автослюсарі отримують свої знання і досвід безпосередньо під час роботи на СТО.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ