Автомеханік

Автомеханік

Короткий опис: Професія автомеханіка в нинішньому світі технологічного прогресу має широкий профіль, тому вельми популярна і дуже потрібна. Робітники-автомеханіки здійснюють технічне обслуговування та ремонт автомобілів, стежать за технічним станом автотранспорту за допомогою спеціальних приладів для діагностики, а також можуть керувати автотранспортними засобами. Людина, що працює за фахом автомеханік, повинна бути фізично сильна, витривала, мати хороший зір і координацію рухів.

Історія професії: Перші автомеханіки з'явилися ще в середині XVIII століття в країнах, де раніше всіх з'явився транспорт, здатний пересуватися самостійно. З тих пір саморушійні механізми постійно змінювалися і вдосконалювалися. Але будь-якому механізму потрібен своєчасний догляд та ремонт, тому потрібні спеціально навчені та які добре розбиралися в конструкції автомобіля люди. Так і виникла професія автомеханік.

Соціальна важливість професії в суспільстві: В сучасному світі професія автомеханіка дуже потрібна, оскільки вулиці міст переповнені автотранспортом російського і зарубіжного виробництва. Завдяки роботі автомеханіка термін служби автомобіля значно збільшується, що, в свою чергу, знижує ризик виникнення дорожньо-транспортних пригод та забезпечує безпеку водія на дорозі.

Масовість і унікальність професії: Незважаючи на те, що сьогодні професія автомеханіка досить поширена, вона до цих пір є потрібною і популярною як у великих мегаполісах з багатомільйонним населенням, так і в регіонах країни. В агентствах з працевлаштування кадрів, а також газетах та інтернет-сайтах, які займаються пошуком та наданням роботи, завжди можна знайти вакансію автомеханіка. Як і в будь-який інший професії, найбільш важливим критерієм для працевлаштування є кваліфікація і досвід працівника. Тому автомеханіки постійно вдосконалюють свої знання та вміння.

Ризики професії: Робота автомеханіка пов'язана з великими фізичними навантаженнями, тому вкрай не рекомендується людям, страждаючим захворюваннями опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної і нервової системи.

Де отримати професію: Сьогодні професії автомеханіка навчають різні навчальні заклади. Вищі технічні заклади готують інженерів-механіків, технікуми випускають автомеханіків, а в ПТУ готують простих автослюсарів для роботи на СТО.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ