Аудитор

АудиторКороткий опис: Аудитор займається проведенням незалежних перевірок фінансової діяльності підприємства з метою визначення достовірності наданої інформації. Аудит - це комплекс робіт, до якого входить дослідницька робота діяльності підприємства, обмін даними та перевірка наданих звітів. У результаті своєї роботи аудитор повинен сформувати повну картину про функціонування та фінансовий стан підприємства. Найчастіше аудитор знає про компанію яку перевіряє більше, ніж її керівник.

Історія професії: Професія аудитора виникла порівняно недавно, проте сьогодні неможливо уявити собі діяльність будь-якого великого підприємства без регулярної аудиторської перевірки. Всупереч багатьом думкам, аудитор не займається приховуванням доходів підприємства, а, як правило, дає правильні рекомендації щодо сплати податків. Аудитор у своїй роботі не має права на помилку, не повинен пропускати ніяких даних у звітах, які в результаті можуть спливти при перевірці податкової звітності. Робота аудитора складна, копітка і відповідальна, тому хороші аудитори мають високий дохід.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Аудитор дуже затребуваний на сьогоднішній день у великих компаніях і на підприємствах з розвиненою мережею філій в різних регіонах країни, де необхідно проводити перевірку фінансової звітності та аналіз діяльності всього підприємства. Аудитор займається не тільки фінансовою перевіркою, він теж бере участь у вирішенні різних питань управління та економічної політики організації. Професійні аналітики часто мають високий статус на фірмі і великі повноваження, іноді можуть навіть входити до складу ради директорів компанії.

Масовість і унікальність професії: Робота аудитора вимагає уважності і чесності при перевірці звітів, принциповості і відповідальності. Аудитор повинен мати хороше аналітичне мислення, у своїй роботі повинен бути скрупульозним і посидючим. Як правило, аудитор повинен бути мобільним з огляду на те, що дуже часто доводиться працювати в різних філіях однієї компанії, розкиданої по різних регіонах країни.

Ризики професії: Професія аудитора складна, але цікава. У своїй роботі необхідно керуватися здоровим глуздом, з усією відповідальністю підходити до вирішення задач з аналізу діяльності підприємства, щоб уникнути в подальшому будь-яких невідповідностей у звітах.

Де отримати професію: Для роботи аудитором потрібна вища економічна освіта. Безсумнівним плюсом буде також наявність другої вищої математичної або юридичної освіти.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ