Архітектор

АрхітекторКороткий опис: Професія архітектора вимагає від людини великого обсягу знань будівельних правил проектування, інноваційних технологій, а також величезної кількості будівельних матеріалів, які постійно удосконалюються в наш час. Це професія, для успішної реалізації якої фахівець повинен володіти великим творчим потенціалом і, в той же час знати, велику кількість нормативної літератури, створюючи унікальні споруди, що відповідають побажанням замовника.

Історія професії: Архітектор покликаний створити для людини комфортне середовище проживання. За всю історію людства у всіх народів архітектура мала свій унікальний стиль. Професія архітектора в усі часи була затребуваною і шанованої, а її представники ставилися до своїх обов'язків з великою відповідальністю.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Ще не так давно професія архітектора була рідкісною. Але в наш час, щоб задовольнити попит населення країн і міст на житло та громадські будівлі, потрібна велика кількість фахівців цієї професії.

Масовість і унікальність професії: Сучасному архітектору для успішної реалізації творчого потенціалу необхідно знати всі тонкощі містобудування, ландшафтної архітектури, об'ємного проектування, проектування малих архітектурних форм, а також дизайну інтер'єру.

Ризики професії: Багато талановитих архітекторів так і залишаються невідомими через невміння спілкуватися з клієнтом. Фахівцю необхідно йти на компроміс між бажанням замовника і своїми творчими амбіціями. Для реалізації проекту від стадії проектування і до здачі об'єкта потрібні організаторські здібності і наполеглива праця. В процесі будівництва об'єкта архітектор повинен бути прискіпливий і вимогливий до дотримання закладених проектом рішень.

Де отримати професію: Існує велика кількість ВНЗ де є спеціальність «архітектура». Студенти вивчають історичні пам'ятники і основи архітектурного проектування. Викладачі прагнуть передати учням свій багатий досвід з різних архітектурних областей. Після закінчення навчання молодий спеціаліст може самостійно працювати з замовниками, підшукувати клієнтів або ж влаштуватися в архітектурну фірму.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ