Археолог

АрхеологКороткий опис: Археолог - це вчений, який вивчає побут і культуру древніх цивілізацій за збереженими рештками їх життєдіяльності. В основні завдання роботи археолога входить проведення розкопок для пошуку джерел дослідження. Археологію часто порівнюють з роботою детектива. Це творча професія, оскільки доводиться використовувати уяву і абстрактне мислення, щоб відтворити первозданну картину світу минулого. Вчені-археологи працюють ніби з окремими елементами мозаїки, яку потрібно зібрати воєдино, щоб вирішити загадку. Іноді на повне розкриття таємниці якої-небудь стародавньої культури чи археологічної пам'ятки йдуть роки.

Історія професії: Професія археолога була популярна ще в Стародавньому Римі та Греції. Вже тоді люди знали про кам'яні, бронзові і залізні віки, проводили розкопки і знаходили стародавні архітектурні пам'ятки. В епоху Відродження проводилися численні розкопки, основною метою яких було відшукання античних скульптур. Археологія як наука сформувалася лише на початку ХХ століття і сьогодні являє собою розділи, які вивчають різні області культур і епох.

Соціальна значущість професії в суспільстві: Археологія в сучасному світі є дуже важливою наукою, яка дозволяє нам привідкрити завісу таємниць древніх цивілізацій, дозволяє вивчити культуру і побут різних епох, а також знайомить з залишками древніх тварин і рослин. Найчастіше археологи в своїх дослідженнях співпрацюють з іншими галузями науки, це допомагає оптимізувати методи дослідження та аналізу об'єктів. Робота археолога вкрай потрібна на сьогоднішній день, так як не відрито ще дуже багато таємниць і загадок древніх народів і цивілізацій нашої планети.

Масовість і унікальність професії: Основний вид діяльності археолога - це проведення розкопок з метою пошуку пам'яток старовини та інших історично значущих об'єктів. Археологи також працюють в музеях, де займаються забезпеченням збереження знайдених при розкопках предметів, знайомлять відвідувачів із знахідками та результатами їх дослідження, організовують виставки і готують екскурсії.

Ризики професії: Так як діяльність археолога пов'язана з частими розкопками в різних кліматичних умовах, необхідна хороша фізична підготовка і витривалість, а також відсутність алергічних реакцій на різні органічні матеріали. Через тривалість археологічних експедицій людина даної професії також повиненна бути емоційно підготовлена, спокійна і врівноважена, адже робота може бути як індивідуальною, так і в команді.

Де отримати професію: Археологію вивчають у вузах на історичних спеціальностях. Робота за фахом археолога вимагає обов'язкову наявність вищої академічної освіти. Це, в свою чергу, дозволяє керувати археологічними розкопками і здійснювати археологічний нагляд.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ