Аналітик

АналітикКороткий опис: Робота аналітика полягає в аналізі різноманітних даних, як правило, цифрових, на підставі яких можна робити певні висновки. Аналітики знаходять застосування своєї професії в наукових і дослідницьких установах, у державних структурах, банках, медицині, страховому бізнесі, а також в економічній сфері діяльності. Аналітик повинен збирати різні цифрові дані, аналізувати і згодом вміти правильно трактувати їх. Для аналізу даних доводиться використовувати різні способи, які залежать від його мети.

Історія професії: Професія аналітика з'явилася тоді, коли виникла необхідність у зборі та аналізі великих обсягів даних з метою їх подальшої обробки. Найбільшого поширення останнім часом отримала професія фінансового аналітика. Спеціаліст цієї професії повинен вміти добре орієнтуватися на ринку фінансів та цінних паперів, вміти аналізувати ринок і прогнозувати його подальшу поведінку, а також виділяти важливі фінансові показники.

Соціальна важливість професії в суспільстві: Сьогодні аналітиків привертають великі виробничі підприємства для моніторингу ринку, визначення цін та конкурентоспроможності компанії. Вони збирають дані і визначають тенденцію зміни ринку. Дуже часто аналітики потрібні у фінансових установах, де постійно виникає необхідність в прогнозуванні вартості цінних паперів, нерухомості, дорогоцінних металів та ін.. Аналітики на фондових біржах оцінюють ситуацію на ринках і складають рекомендації та інструкції для трейдерів.

Масовість і унікальність професії: Хороший аналітик повинен досконало знати принципи функціонування економічних процесів, володіти навичками користування комп'ютером та спеціалізованими програмами для обробки статистичних даних. Також необхідно досконало знати математику, вміти робити правильні висновки.

Ризики професії: Аналітики зазвичай проводять свій робочий день в зручному офісі, за комп'ютером. Робочий графік стандартний, без будь-яких понаднормових годин. Якихось конкретних вимог до здоров'я немає, однак при постійному перебуванні за комп'ютером необхідно робити часті перерви, щоб дати відпочинок очам, кистей рук і спині.

Де отримати професію: Професії аналітика можна навчитися у ВНЗ на економічних спеціальностях. Профілюючими предметами, як правило, є економіка і вища математика. Хороший аналітик повинен вміти творчо мислити і швидко аналізувати будь-які дані і нестандартні ситуації.

 

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ