Акушер

АкушерКороткий опис: Акушер - це лікар, який супроводжував жінку від початку вагітності і до народження дитини, спостерігаючи весь цей тривалий період за станом майбутньої матері і немовляти. Акушер-гінеколог, обстежуючи жінку протягом усього терміну вагітності, стає її наставником, який повинен вивчити свою підопічну, щоб полегшити період пологів. Акушер приймає пологи, які проходять без ускладнень, робить уколи породіллі, може приймати участь в нескладних гінекологічних операціях. Акушер також стежить за розвитком дітей до одного року.

Історія професії: Професія акушера відноситься до однієї з найдавніших і найбільш потрібних. Так, в період зародження людства породіллі не користувалися допомогою, а народжували на світ потомство на самоті, самостійно перекушуючи пуповину немовляти. І тільки в первісному суспільстві породіллі почали допомагати навчені досвідом жінки. Побутує також думка, що в той період розпочалася практика кесаревого перетину. Ще на початку 20 століття породіллям допомагали повитухи, які використовували знання, накопичені поколіннями.

Соціальна важливість професії в суспільстві: «Акушерка» з французької мови перекладається як «стоїть у ложа». Стародавні забобони, пов'язані з пологами та акушерством, відходять на дальній план і забуваються, в цей же час професія акушера-гінеколога стає все складніша і вимагає набагато більшого досвіду і вміння. Так, спеціалісту необхідні знання по веденню вагітності як звичайної, так і з ускладненнями, і догляду за новонародженими дітьми та їх вигодовуванню.

Масовість і унікальність професії: Професія акушера-гінеколога завжди залишається потрібною, тому що практично кожна жінка проходить шлях від вагітності до пологів, весь період якої супроводжує акушер-гінеколог, покликаний підтримати, допомогти породіллі і прийняти немовля.

Ризики професії: У наш час акушеру-гінекологу потрібний досить великий багаж знань, який допоможе йому полегшити жінці пологи, надати грамотний догляд новонародженому в перші миті його життя, а також прийняти єдино правильне рішення в екстреній ситуації.

Де отримати професію: Існує велика кількість медичних коледжів та училищ, в яких можна отримати благородну професію акушера. На спеціальність «акушерство» приймаються тільки дівчата, які навчаються в середньому протягом 3 роки. За цей період майбутні лікарі проходять доклінічну та клінічну практику. Протягом доклінічної практики студенти у навчальних класах, з використанням манекенів вивчають теорію прийому пологів. Під час клінічної практики майбутні акушери-гінекологи отримують практичні навички і проходять тест на придатність до даної професії.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ