Актор

АкторКороткий опис: Актор - це професійний виконавець різних ролей в театрі, опері, балеті, а також в цирку і на естраді. Іноді слово «актор» асоціюється з артистом, хоча значення його трохи ширше. Артистом зазвичай називають людину, яка досягла певного рівня майстерності в якійсь діяльності, не пов'язаній з театром чи іншим видом видовищного мистецтва. Напевно кожен з нас хоч раз в житті замислитися про кар'єру актора. Комусь це дійсно вдається, для когось кар'єра актора залишається недосяжною.

Історія професії: Професія актора зародилася дуже давно. Першими акторами були ще шамани древніх цивілізацій, які влаштовували різні ритуали. Великою популярністю професія актора користувалася в Стародавньому Римі та Греції. У кожного прославленого полководця, як правило, в штаті були актори, які навчали їх ораторській справі. Протягом багатьох століть в усіх королів при дворі були блазні які постійно розважали свого правителя і гостей.

Соціальна важливість професії в суспільстві: Сьогодні професія актора відіграє велику роль у культурному житті кожної людини. Ми всі любимо дивитися кінофільми, відвідуємо театри. Стати актором дано не кожному, тому професійні актори є затребувані через, що і мають такі хороші гонорари. Професійний актор повинен вміти працювати як самостійно, так і в команді, бути відповідальним у роботі, а також реалізовувати те, що задумав режисер.

Масовість і унікальність професії: Для того щоб стати актором, необхідно мати артистичні навички, бути схильним до творчої діяльності, а також мати сценічну харизму. Професійні актори добре затребувані на сценах театрів і знімальних майданчиках. Найчастіше щоденні гонорари коливаються від 7 до 30000 грн. за один знімальний день.

Ризики професії: Професія актора дуже цікава, але одночасно важка і відповідальна. Так, професія каскадерів часто пов'язана з ризиком для життя, тому вимагає максимальної уважності та зосередженості на знімальному майданчику або сцені театру.

Де отримати професію: Сьогодні в нашій країні акторському мистецтву навчають в спеціалізованих навчальних закладах. Для початку необхідно буде пройти попереднє прослуховування, де від вас попросят зачитати який-небудь уривок з вірша або ж зобразити який-небудь номер. Акторської справи можна навчатися нескінченно.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ