Агроном

Агроном

Короткий опис: Агроном є важливим фахівцем в галузі сільського господарства. У його завдання входить створення нових різновидів городніх, садових і польових рослинних культур. Професійний агроном також повинен добре вміти планувати, контролювати й удосконалювати виробничий процес, що виконується робітниками, які входять в його підпорядкування. Саме агроном є головним провідником науки в сільському господарстві, який повинен вміти визначати технологію та організацію праці.

Історія професії: Професія агронома дуже давня. Уже кілька тисяч років тому люди Стародавнього Єгипту, Китаю, Греції, Риму та Індії знали, як правильно потрібно обробляти і облагороджувати землю і вирощувати різні сільськогосподарські рослини. Першими агрономами були люди, які займалися вирощуванням дикорослих рослин з подальшим їх окультуренням. За час розвитку сільського господарства специфіка професії агронома зазнала багато змін, але до цього дня залишається важливою частиною науки вирощування культурних сільськогосподарських рослин.

Соціальна важливість професії в суспільстві: Сьогодні професія агронома дуже потрібна в різних великих сільськогосподарських комплексах країни, а також у невеликих фермерських господарствах, оранжереях, розплідниках, теплицях та інших науково-дослідних та освітніх інститутах. Саме від розрахунків агронома залежить час початку посіву або збору врожаю, а також способи боротьби з польовими шкідниками або природними катаклізмами.

Масовість і унікальність професії: Для успішного виконання своєї роботи агроном повинен вміти чітко планувати робочі процеси, бути спостережливим та ініціативним, а також вміти швидко приймати правильні рішення в екстрених та нестандартних ситуаціях. Професійний агроном, досконало знає свою справу, завжди зможе знайти собі роботу в різних галузях сільського господарства та на підприємствах агропромислового комплексу.

Ризики професії: Діяльність агронома зазвичай пов'язана з частою роботою на свіжому повітрі. У різних регіонах країни кліматичні умови різні, тому агроном повинен бути здоровий, фізично витривалий, стійкий до простудних захворювань і, звичайно ж, не мати жодних алергічних реакцій на будь-які види рослин.

Де отримати професію: Підготовкою кадрів за фахом агроном займаються сільськогосподарські вузи країни. Під час навчання агроном отримує професійні навички в області ведення сільського господарства та вирощування різних рослинних культур.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ