Агент

Страховий агент

Короткий опис: Професія агента досить різноманітна і багатогранна. Існують різні типи агентів: страхові, торгові, агенти нерухомості, агенти з залучення персоналу та ін.. Перш за все, агент - це довірена фізична або юридична особа, яка виконує доручення або здійснює операції в інтересах будь-якої зацікавленої сторони.

Сьогодні найбільшу популярність набула професія страхового агента. Робота страхового агента полягає в представленні інтересів страхової компанії, він укладає договори з фізичними і юридичними особами по страхуванню життя або рухомого і нерухомого майна.

Історія професії: Професія страхового агента з'явилася не так давно, але вже встигла набути популярності. Хороший страховий агент повинен мати грамотний підхід до клієнта, вміти пояснити суть угоди та укласти договір на страхування життя або майна.

Соціальна важливість професії в суспільстві: На заході професія страхового агента вже є нормою, хоча в нашій країні імідж цієї професії поки що залишається неоднозначним. Люди більш старшого віку негативно ставляться до представників даної професії, асоціюючи її з радянським періодом, коли страхова діяльність велася у примусовому порядку. Проте останнім часом уявлення про професію страхового агента поступово змінюється в кращу сторону. Пов'язано це з тим, що населення нашої країни поступово починає розуміти необхідність у страхуванні власного життя і майна.

Масовість і унікальність професії: Якщо судити за даними офіційної статистики, в Україні налічується вже більше двадцяти тисяч страхових агентів, і дана цифра збільшується з кожним роком. Це говорить про те, що дана професія все більше набирає свою популярність. Доходи страхового агента безпосередньо залежать від сум угод, які він уклав зі своїми клієнтами. А так як фактично обмежень на кількість укладених угод немає, перспективи роботи страхового агента очевидні.

Ризики професії: Як і у будь-якій професії, у роботі страхового агента є свої переваги і недоліки. Для того щоб добре заробляти, страховий агент повинен вміти донести інформацію до потенційного клієнта, бути комунікабельним і заповзятливим. Особливо успішні страхові агенти згодом, як правило, створюють власні страхові компанії. В цілому у страхових агентів існує досить багато можливостей для успішного розвитку власної кар'єри та самовдосконалення.

Де отримати професію: Для отримання навичок роботи страховим агентом спеціальної освіти не потрібно, однак не завадить отримати деякі загальні теоретичні знання у сфері ведення страхового бізнесу. Найчастіше великі страхові компанії, які наймають персонал, самі займаються навчанням своїх співробітників.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ