Адвокат

Адвокат

Короткий опис: Адвокат - це людина, професійна діяльність якого полягає в наданні юридичної допомоги громадянам та організаціям. Адвокат повинен виявляти і усувати порушення законів, захищати права і законні інтереси своїх підзахисних, виконуючи тим самим моральний борг перед суспільством. Адвокат повинен бути незалежним у своїх оцінках, при цьому не забуваючи, що мета не повинна виправдовувати засоби. За законом адвокат не може отримати посади в державних установах і підприємствах. Це пов'язано з тим, що робота на державній службі може знизити якість надання юридичної допомоги та втрату своєї незалежності.

Історія професії: Історія адвокатури налічує не одну тисячу років: адвокатська практика була поширена ще в Стародавньому Римі та Стародавній Греції. Професія ця була популярна не тільки з причини нечуваних гонорарів юристів, але також завдяки тому, що забезпечувала велику популярність людям, що займають адвокатські посади. Всі судові процеси супроводжувалися веденням протоколів, що практикується і донині. Сьогодні призначення професії адвоката мало чим відрізняється від давніх часів - вона необхідна перш за все для відстоювання інтересів громадян та організацій в суді.

Соціальна важливість професії в суспільстві: Професія адвоката дуже потрібна в нинішній непростий час ринкової економіки. Професійний адвокат повинен добре розбиратися в законах країни, вміти чітко і грамотно вибудовувати лінію захисту свого клієнта, бути незалежним і непідкупним. Професійна діяльність адвоката досить складна і багатогранна, при розгляді будь-якої судової справи потрібне вміння виділяти ряд процесів, необхідних для встановлення істини.

Масовість і унікальність професії: Адвокатська практика сьогодні вельми популярна і поширена в нашій країні. Часом дуже важко оцінити важливість адвокатської діяльності, так як свобода і права людини не мають ціни. За родом своєї діяльності адвокатура завжди шанувалася в суспільстві, тому професія адвоката донині престижна і шанована.

Ризики професії: У своїй роботі адвокат повинен бути незалежний і непохитний, тому що найчастіше розкриття злочину - це свого роду сутичка між особистостями та випробування твердості характеру. Адвокат повинен досконало знати судово-процесуальний кодекс, щоб грамотно відстоювати інтереси своїх клієнтів у суді.

Де отримати професію: Сьогодні багато вищих навчальних закладів України ведуть професійну підготовку адвокатів різного профілю. Освоєння професії адвоката відкриває перед вами великі можливості в цій сфері діяльності, а також кар'єрному рості.

 

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ