Адміністратор

Адміністратор

Короткий опис: Професія адміністратора стала відома порівняно недавно, але вже досить тісно увійшла в наше життя. Сьогодні без адміністратора не обходиться жодне серйозний заклад, будь то ресторан або магазин, комп'ютерна фірма або склад. В обов'язки адміністратора входять розпорядження в закладі або управління персоналом компанії. Існує кілька різновидів професії адміністратора, всі вони входять в так звану базову групу адміністративно-управлінського персоналу.

Історія професії: Необхідність в адміністраторах виникла із зростанням кількості магазинів, торгових точок, кафе і ресторанів і т. д. На сьогоднішній день неможливо уявити собі роботу будь-якого підприємства без адміністратора. Адміністратор може відповідати за напрямок діяльності компанії або за роботу персоналу. Так, наприклад, адміністратор ресторану зобов'язаний зустрічати гостей, проводжати їх до столика, показувати вільні місця, а також стежити за загальним порядком в ресторані і за діями офіціантів.

Соціальна важливість професії в суспільстві: У нинішній динамічний час управління організацією є досить складною роботою, яку неможливо виконати лише завдяки стандартним простим схемам управління. Необхідний кваліфікований фахівець, який може вміло керувати організацією, виробничими процесами, а також грамотно розподіляти роботу серед персоналу компанії. Адміністратор повинен добре розбиратися у всіх внутрішніх і зовнішніх процесах діяльності підприємства.

Масовість і унікальність професії: Для роботи адміністратором потрібно бути людиною відповідальною, активним, повним рішучості, а також комунікабельним, стриманим і стійким до стресів. Бажано також мати приємну зовнішність, уміти грамотно і чітко говорити. Хороші адміністратори мають непогані зарплати, зазвичай перевищують середню заробітну плату в промисловості.

Ризики професії: При роботі адміністратором можуть виникнути різні складнощі, тому потрібно вміти швидко знаходити правильне рішення, пропонувати клієнтові який-небудь компроміс. Найчастіше для вирішення різних конфліктних ситуацій адміністратору можуть стати в нагоді знання з психології.

Де отримати професію: Для освоєння професії адміністратора зазвичай буває досить загальної або економічної вищої освіти. Адміністратору ресторану чи кафе може бути досить середньої спеціальної освіти.

ПедПРЕСАМІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ